Konusunu Oylayın.: Alkol Satan Yerden Alış Veriş Yapmak Günah Mı ( Tekel Satan Yerden)

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Alkol Satan Yerden Alış Veriş Yapmak Günah Mı ( Tekel Satan Yerden)
 1. 22.Ocak.2010, 10:53
  1
  Misafir

  Alkol Satan Yerden Alış Veriş Yapmak Günah Mı ( Tekel Satan Yerden)


  Alkol Satan Yerden Alış Veriş Yapmak Günah Mı ( Tekel Satan Yerden) Mumsema Alkol Satan Yerden Alış Veriş Yapmak Günah Mı ( Tekel Satan Yerden)

  ekmek almak veya çerez bisküvi falan almak günah mı


 2. 22.Ocak.2010, 10:53
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir 3. 19.Aralık.2012, 23:27
  2
  Ercan
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Temmuz.2011
  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 3,121
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 33
  Bulunduğu yer: Gaziantep

  Cevap: Alkol Satan Yerden Alış Veriş Yapmak Günah Mı ( Tekel Satan Yerden)
  Mümkünse içki bulundurmayan yerlerle alışveriş yapıp zarurî ihtiyaçları oralardan karşılama yoluna gidilmelidir.. Ancak zorunlu durumlarda alışveriş yapılabilir. İçki satılan yerlerden alınan içki haricindeki şeyler helaldir .Onlara mekruh veya haram diyemeyiz.Fakat yaptığımız bu alışverişte içki satan kişiye ve müesseseye maddi yönden destek olunduğu için olabildiğince böyle yerlerden alışverişten kaçınmak lazımdır.. Fakat oturduğu yerde içkisiz bakkal bulunmayan veya yolculuk halinde zarurî ihtiyacı olan bir Müslüman böyle yerlerden alışveriş yapabilir.
  sakarya müftülüğü 4. 19.Aralık.2012, 23:27
  2
  Devamlı Üye  Mümkünse içki bulundurmayan yerlerle alışveriş yapıp zarurî ihtiyaçları oralardan karşılama yoluna gidilmelidir.. Ancak zorunlu durumlarda alışveriş yapılabilir. İçki satılan yerlerden alınan içki haricindeki şeyler helaldir .Onlara mekruh veya haram diyemeyiz.Fakat yaptığımız bu alışverişte içki satan kişiye ve müesseseye maddi yönden destek olunduğu için olabildiğince böyle yerlerden alışverişten kaçınmak lazımdır.. Fakat oturduğu yerde içkisiz bakkal bulunmayan veya yolculuk halinde zarurî ihtiyacı olan bir Müslüman böyle yerlerden alışveriş yapabilir.
  sakarya müftülüğü


+ Yorum Gönder