+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yasin Süresini okumak ile ilgili hadisler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yasin Süresini okumak ile ilgili hadisler


 2. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  --->: Yasin Süresini okumak ile ilgili hadisler


  Reklam
 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Enes (ra)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Herşeyin bir kalbi vardır. Kur’ân’ın kalbi ise Yasin sûresidir. Her kim Yasin sûresini okur ve onun içindekilere göre yaşarsa; Allah o kimseye Kur’ân-ı on kere okumuş kadar sevap yazar.”
  (Tirmizî)

 4. Misafir
  Yasin Süresini okumak ile ilgili hadisler


  Enes (Radıyallahu Anh)'den rivayetle Resulullah (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Şüphesiz ki, herşeyin bir kalbi vardır. Kur'an'ın kalbi de Yasin'dir. Kim, Yasin'i okursa Allah-u Zülcelal, Yasin'i okuması sebebiyle on defa Kur'an'ı okuma sevabı yazar." (Tirmizi) Ma'kıl bin Yesar (R.A)'dan rivayetle Resulullah (S.A.V) şöyle buyurdu:
  "Kur'an'ın kalbi Yasin'dir. Allah'ı ve ahiret yurdunu dileyerek bir kimse Yasin'i okursa, Allah kendisini mutlaka bağışlar. Ölülerinize Yasin'i okuyunuz." (Ahmed bin Hanbel, Ebu Davud, Nesai, İbn Mace, Hakim)
  Cündüb (R.A)'den rivayetle Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Kim bir gece de Allah'ın rızasını isteyerek Yasin'i okursa bağışlanır." (İmam Malik, İbn Sünni, İbn Hıbban)
  Ruhu'l-Beyan tefsirinde geçtiği üzere Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Kabristana girip Yasin suresini kim okursa, mutlaka o gün için o kabirdekiler hafiflemiş olurlar. Okuyana da oradaki ölüler sayısınca sevap ve iyilik verilir." (Tefsir-i Ruhu'l-Beyan)
  El-İtkan isimli eserde belirtildiğine göre, Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Kim Yasin suresini bir ihtiyacını önüne alıp okursa, ihtiyacı yerine getirilmiş olur." (İmam Suyuti, el-İtkan)

+ Yorum Gönder
yasin suresi ile ilgili hadisler,  yasin suresiyle ilgili hadisler,  yasin ile ilgili hadisler,  yasin hakkında hadisler,  yasin suresi ile ilgili sözler