+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hızır Aleyhisselam insanı ziyarete gelir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Hızır Aleyhisselam insanı ziyarete gelir mi?

  Cevap: Hızır Aleyhisselam insanı ziyarete gelir mi? isimli yazı www.Mumsema.com

  Hizir degildir hizir dilencilik yapmaz para istemez bence cunku hizir insanlara yardim eder

 2. Misafir

  Yorum: Hızır Aleyhisselam insanı ziyarete gelir mi?


  Reklam  Öncelikle selamın aleykum bir akşam üstü işten eve gidiyordum biri geliyordu yan tarafımda benimle beraber otobüs bekleyenler vardi onların yanına uğradı ve onlar yanından kovdu 35_40 yaşlarındaki bu kişiyi benim yanıma geldi bende dilenci diye göndermek istedim dua etti dedim ki sağol abi bozuk param yok ben dilenci değilim dedi dilenci değilsen ne istiyorsun ddm allah resulü olduğunu söyledi ne resulü ddm hizir aleyselam olduğunu söyledi bende git abi işine bak ddm 2 adım kadar uzaklaştı dediki allah 2 çocuğunu sana bağışlasın diyince ben şok oldum 2 çocuğum olduğunu ne biliyorsun ddm allah resulü olduğumu söyledim sen inanmıyorsun dedi elimi tuttu dua okumaya başladı ama dua bitmeden ben elimi çektim çünkü korktum telefonum ve cüzdanım vardı bi an okuyarak beni bayiltabilecegi aklıma geldi ve dedimki oğluma bi dua oku hasta bi oğlum var ddm duayı okudu sen bana neden sormuyorsun bir isteğin varmı diye bende soramam çünkü isteğine cevap verebilecek maddiyata sahip değilim ddm olsun sen sor dedi sordum 42 numara ayakkabı istedi bende o kadar param yok dddm o zaman yemek parası ver dedi bende 2.500 krs verdim bu parayi helal et dedi helal etmezsen almam dedi bende helal ettim ddm 2-3 dakika sonra gittiği yola baktım yok olmuştu. Saygıdeğer hocam bana bir cevap verirmisin iz saygılarımla cebimde de 27.500 lira vardi

 3. ACİLSERVİS
  Administrator
  Hızır a.s bir kere resul değil. Allah Resulu ifadesini kullanmışsa buradan yalan söylediğini anlayabiliriz. İki çocuğunun olmasını bilmesi ya tesadüftür yada tanıyor olabilir.

 4. Misafir
  Bu gün sabah kapı caldi.aşağıdan.balkondan baktım.kimse yoktu. Heralde çocuklar dedim.negefona basmadim..biraz sonra bir daha caldi.kapıyı actim.yukari cikiyor diye düşündüm. Cikan olmadi.kapattim.tekrar zil caldi.türbunden baktim.kapida biri vardi.yan durmus.yüzünü gornedim.yana dogru gecti kapıyı actim.kimse yoktu..yandaki komsubun ziline bastim.sizmi caldiniz bi ihtiyacmi var dedim..hayir biz calmadim dediler..cok enteransindi.ben besinci katta oturuyorum. Asagiya inende olmadi..Rabbim hayirlara cikarsin.be olabilir merak ettim.sizce?

 5. Misafir
  Selamınaleyküm ben yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.dün yani günü sabah.aşağıdan kapının zili bir kaç kez çaldı.balkondan baktım kimse yok..dedim çocuklar heralde megafona basmadim. Aradan biraz zaman geçti.yine kapı çaldı.türünden baktım.kapıda biri vardı.ben baktım o durdu tekrar calacakmi diye bekledim.yan daireyi de camlarda kim olduğunu anlarım diye düşündüm. Baktım yüzü nu gormedim. Yan durmuştu.yani yabancı diye açmak istemedim.sonra yana doğru geçti.bu komşu heralde.bu ihtiyaç var sanırım diye kapıyı açtım.kimse yoktu.komşunziline ine bastim. .Siz mi cildiniz bi ihtiyacım var dedim.hayır dedi.peki sizin kapı çalışmış biri geldi mi dedim.hayır dedi..saniyeler içersinde nasıl iner ben beşinci katta oturuyorum.asansör yok.inmesi mümkün değil...bu sizce ne olabilir..kapıyı. .gördüğümde. acmalimiydim..ama açtım.saniye geçmeden. Inanılmaz huzursuzum.lütfen bir açıklama rica ediyorum...tesekkur ederim. Saygılar.

 6. Misafir
  H.z Hızır aleyhisselam bir insanı denemek için dünyevi bir şey istermi

 7. arifselim
  Yönetici
  Hızır aleyhisselamın halen dünyada yaşadığı konusu ihtilaflı bir konudur ve elimizde kesin bir bilgi yoktur. Halk arasındaki söylentiler ise genelde aslı olmayan şeylerdir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
hızır aleyhisselam nasıl gelir,  hızır aleyhisselam kimlere görünür 2010,  Hızır aleyhisselam kimlere görünür,  hızır aleyhisselam nasıl çağrılır,  hızır aleyhisselam ne zaman gelir,  hızır aleyhisselamı çağırma duası,  hızır aleyhisselam geldiğini nasıl anlarız