+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yabancı bir kadınla cinsel ilişki olmaksızın aynı yatakta yatmak nikaha zarar verir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yabancı bir kadınla cinsel ilişki olmaksızın aynı yatakta yatmak nikaha zarar verir mi?

  Sual: 6 aylık nişanlıyım ve dini nikahımda var.gecenlerde eve bır kız arkadaım geldi.o gece benım yanımda yattı ama aramızda cinsel bir ilişki olmadı.bu nikahımı düşürürmü.ne yapmam lazım lutfen yardım edin ? 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: Yabancı bir kadınla cinsel ilişki olmaksızın aynı yatakta yatmak nikaha zarar verir mi?


  Reklam  Cevap: Kardeşim nişanlısın hem de nikahın da var da ne diye elin kızı ile beraber yatarsın. Nikahına zarar vermese de çok kötü bir davranış. Zinaya götüren sebeblerden birisini işlemişsin. Nişanlının hakkına tecavüz etmişsin. En önemlisi de Allah (cc)'nün hakkını gözetmemişsin. Aynı şey senin bacının başına yada nişanlının başına gelse razı olur musun. Ben söyleyeyim olmazsın hatta kalkar namus derdine düşersin. Senin namusun var da başkalarının namusu yok mu kardeş.
  Men dakka dukka (Çalma kapıyı çalarlar kapını)

  Sen şimdi dersin alt tarafı bir soru sorduk bizi neyle suçladılar. Bu islami sitelerde hep böyle yapıyorlar diye ama ne dersen de biz doğru bildiğimizden asla şaşmayacağız. Bu böyle biline...

 3. rönesans
  üçüncü göz
  Sadece islami siteylemi ilgisi var yaptığın davranış ne islamiyete etik ahlak kurallarına uygun kötü davranış ne diye senin nikahlı karınmı elin kızıyla yatıyosun senin anan, bacın yokmu sorduğun soruda ahlak dışı ister sinirlen bana ister sinirlenme bir gün bu davranışından dolayı seninde kapın çalınacaktır unutma bunu.


 4. Abdullatif
  seyyah
  Toplumda maalesef kız yaparsa namussuz olur, erkek yaparsa erkektir, erkekliğin şiarındandır gibi ilkel bir mantık kabul görmekte- genel olarak-. Dil ile ikrar edilse de meselenin yanlış olduğu, şahısların erkek evlatlarında gördükleri yanlışa verdikleri tepki ile kız evlatlarına verdikleri tepki arasındaki fark dağlar kadar.Bence bu da samimiyetsizliğin bir gitirisi ne ise..

  Asıl altını çizmek istediğim konu ise, anladığım kadarıyla soruyu soran arkadaş yaptığı, hatanın farkında ve pişman olmuş, konunun fıkhi hükmünü merak ediyor..Hadi pişman olmamış diyelim, hadi yaptığından hata yaptığının farkında değil diyelim, tatlı-sert bir şekilde bir kişi tarafından uyarıldıktan, yaptığının ne kadar yanlış olduğu anlatıldıktan sonra, üzerine kişinin yanlışını eleştiren yorumların yapılmasını çok uygun bulmuyorum.Gerekli açıklama yapılmış, uyarılarda bulunulmuş ise şahsi kanaatim, fıkhi olarak üzerine eklenecek bir husus yoksa yermenin bir anlamı manası kalmıyor..

 5. Hüsran
  Hüsran`a Uğramak
  soru soruyorda biliptemi soruyor bilmedenmi bu tip konuları bilmemeli bile ihtimali yok nerde yaşıyorsun yapancı memlekettemi dini bilemicek kadar nerde yaşıyorsunuz

  hem nişanlı bide kız arkadaşı var ilginç nişanlınız bu durumu öğlenince nolurdu acaba hadi sana bir konu gönderem de oku bilgilen ihtiyacın var

  İslamda Kız Erkek Arasındaki Arkadaşlık Ölçüsü

 6. İsrâ
  İsrâ
  6 aylık nişanlıyım ve dini nikahımda var.gecenlerde eve bır kız arkadaım geldi.o gece benım yanımda yattı ama aramızda cinsel bir ilişki olmadı.bu nikahımı düşürürmü.ne yapmam lazım lutfen yardım edin
  gercekden kiniyorum sizi ve nisanlisa acidim. bu rahatligi nerden aldiniz acaba.

  Allah akil fikir versin, dogru yoldan sasirtmasin.

  Sorun nikahin var olup olmayacagi degil asil sorun bu yaptigin davranisa Allahtan aff dileyip dilememen?!

  Kardeşim nişanlısın hem de nikahın da var da ne diye elin kızı ile beraber yatarsın. Nikahına zarar vermese de çok kötü bir davranış. Zinaya götüren sebeblerden birisini işlemişsin. Nişanlının hakkına tecavüz etmişsin. En önemlisi de Allah (cc)'nün hakkını gözetmemişsin. Aynı şey senin bacının başına yada nişanlının başına gelse razı olur musun. Ben söyleyeyim olmazsın hatta kalkar namus derdine düşersin. Senin namusun var da başkalarının namusu yok mu kardeş.
  Men dakka dukka (Çalma kapıyı çalarlar kapını)

  Sen şimdi dersin alt tarafı bir soru sorduk bizi neyle suçladılar. Bu islami sitelerde hep böyle yapıyorlar diye ama ne dersen de biz doğru bildiğimizden asla şaşmayacağız. Bu böyle biline...
  cevap icin Allah razi olsun

 7. Abdullatif
  seyyah
  Alıntı rönesans Nickli Üyeden Alıntı
  bir gün bu davranışından dolayı seninde kapın çalınacaktır unutma bunu


  Alıntı Hüsran Nickli Üyeden Alıntı
  bilmemeli bile ihtimali yok nerde yaşıyorsun


  Alıntı İsrâ Nickli Üyeden Alıntı
  gercekden kiniyorum sizi
  Hangimizin günahsızlık sıfatı var?
  Hangimiz garanti edebiliriz şeytana uymayacağımızı?
  Hangimizin elinde yukardaki durumun ve daha kötüsünün başımıza gelmeyeceğine dair senet var?

  imamhatipli42 ağabey'in yazdıkları ve Hüsran'ın arkadaşlık ölçüsü konusunda ki tavsiye konusu dışındakilerin yarardan ziyade zarar getireceğini düşünüyorum..
  Dolayısı ile ben bu kardeşimizi kınamak değil, bu kardeşimize dua etmekle yükümlü olduğumu düşünüyorum, Allah affetsin ve bir daha tekerrür etmesini engellesin.
  (Konunun kayıtsız üye tarafından açılması hasebiyle, yazdıklarım akıllarda yanlış düşünceler hasıl edebilir, suizandan sakının lütfen)

 8. @mir
  âb ü kil
  Nişanlınızı geçerli bir sebeple ve geçerli kelimelerle boşamadığınız, ya da kafir olmadığınız sürece nikahınız geçerlidir.
  Tabii ki eğer nikahınız geçerli kıyıldı ise.
  Allahu Alem.

 9. iliman
  ilim+iman
  eger bu soruyu kendi kendine dusunup yorumlayamayacak kadar acizsen sen neden yasiyorsun kardesim hatta neden sorunun cevabini merak ediorsunki

 10. vanlu35
  Üye
  vurun taşlayın öldürün. Hayret birşey yav adam yapmış bir hata inşallah YÜCE ALLAH böyle hatalar bir daha yaptırmaz.kardeş yaptığın dinen sakıncalı.tövbe et .tövbe kapısı her zaman açık.

 11. iliman
  ilim+iman
  vurun taşlayın öldürün.

  ______________________

 12. İsrâ
  İsrâ
  Hangimizin günahsızlık sıfatı var?
  Hangimiz garanti edebiliriz şeytana uymayacağımızı?
  Hangimizin elinde yukardaki durumun ve daha kötüsünün başımıza gelmeyeceğine dair senet var?
  benim cevabimin neresi zarar getirecektir, tekrar söyleyebilirim nisanliyken bu hatayi yapani kiniyorum.

  garanti olup olmadigini hata etmedigimizi galibi bildigimi (hasa) dile getirmedim. Aff dilemesinin daha önemli oldugunu söyledim.

  vesSelam.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
rüyada bir kadınla aynı yatakta yatmak,  yatak ilişkileri yabancı,  rüyada aynı yatakta yatmak,  rüyada biriyle aynı yatakta yatmak,  yabancı ilişki,  rüyada bir erkekle aynı yatakta uyumak,  ruyada ayni yatakta yatmak