+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden 33 defa sübhanallah 33 defa elhamdülillah 33 defa Alahu ekber sevabı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  33 defa sübhanallah 33 defa elhamdülillah 33 defa Alahu ekber sevabı


 2. Arsoy
  Devamlı Üye

  33 defa sübhanallah 33 defa elhamdülillah 33 defa Alahu ekber sevabı


  Reklam  Cevap: Resulullah (s.a.v.) buyuruyor ki:

  “Her namazdan sonra otuz üç defa Sübhanallah, otuz üç defa El­hamdülillah, otuz üç defa Allahü Ekber deyip, “La ilahe illallahü vahdehû la şerîkeleh lehü'l-mülkü ve lehü'l-hamdü ve hüve ala külli şey'in ka­dir” sözü ile yüze tamamlayanın bütün günahları afvedilir, isterse denizköpüğü kadar çok olsun”


  Resulullah (s.a.v.) buyuruyor ki:

  “Sübhanallah - Elhamdü Lillah, Lailahi İllallah Ve Ellahü Ekber sözleri ile Allah'ı anmak, ağaçların gazel yaprağı döktükleri gibi, günahları dö­kerler.) (İmam Suyuti, Camiu’s-Sağir Ve Tercemesi, Aydın Yayınları: 1/400)


  Resulullah (s.a.v.)buyuruyor ki:


  “Beş vakit namaz arkasında şu tesbihata belli miktarda behemehal devam ediniz; günahınız bağış­lanır, hatalarınız yok olur:
  a) Otuz üç defa Sübhanallahi, manası: Allah'ı her türlü nok­san sıfatlardan tenzih eder, kemal sıfatlarla takdis ederim.
  b) Otuz üç defa Elhamdü Lîllahi, anlamı: Allah'ın seni verdiğin sayısız nimetlerine karşı hamd ederim.
  c) Otuz üç defa Allahü Ekber, anlamı: Yüce Rabbim sen yücelerden daha yücesin, her şeyden büyüksün.
  Farz namazlarının ardından bu teşbihlere devam ediniz.”( İmam Suyuti, Camiu’s-Sağir Ve Tercemesi, Aydın Yayınları: 1/402 )


  Resulullah (s.a.v.) buyuruyor ki:


  “Cehennemden korunmak için kalkanınızı alınız. Bunun için Sübhanallah - Elhamdü Lillah - Velailahe İllalahü Vellahü Ekber, deyiniz. Ölmez salih amel olan bu kelimat size kıyamet günü takdim edi­lecek ve bunlar sizi cehennemden koruyacaktırlar.” (İmam Suyuti, Camiu’s-Sağir Ve Tercemesi, Aydın Yayınları: 1/402 )


  Resulullah (s.a.v.) buyuruyor ki


  “Sübhanallah - Elham -Dülillah - La İlahe İllalahü Vellahü Ekber cümleleri insanoğlunun yanından yiyen kurt gibi, günahları yer ve bitirir.’’ . (İmam Suyuti, Camiu’s-Sağir Ve Tercemesi, Aydın Yayınları: 1/406)

 3. hellboy58
  Üye
  emegine saglik ALLAH razi olsun

 4. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  her namazdan sonra tesbihatımı ihmal etmem elhadulillah

+ Yorum Gönder
33 kere subhanallah,  subhanallah,  33 defa subhanallah,  33 subhanallah 33 alhamdulillah 33 allahuakbar,  sübhanallah,  33 elhamdülillah,  33 defa sübhanallah