+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Nikah Hutbesi Ve Duası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Nikah Hutbesi Ve Duası


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Nikah Hutbesi Ve Duası


  Reklam  Cevap: Nikah Hutbesi  Şüphesiz ki hamd, Allah'a mahsustur. Ona hamd eder, Ondan yardım diler ve yine Ondan mağfiret dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve amellerimizin kötülüklerinden Allah'a sığınırız.  Allah'ın hidayet ettiğini kimse saptıramaz, Allah'ın saptırdığını da kimse hidayet edemez. Şehadet ederim ki, Allah'tan başka ilâh yoktur. O birdir, ortağı yoktur. Ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sav), Onun kulu ve resulüdür.  "Ey iman edenler, Allah'tan korkun ve doğru söz söyleyin."

  Dua Mecmuası


 3. mum
  Administrator
  Nikah hutbesi Arapça ve Türkçe anlamı

  Nikâh Hutbesinde Dua
  Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem) ashabına hutbe duası olarak şu duayı öğretmiştir:

  إِنَّ الْحَمْدَ لِلهِ نَحْمَدُهُ وَنَسْتَعِينُهُ وَنَسْتَغْفِرُهُ وَنَعُوذُ بِاللهِ مِنْ شُرُورِ أَنْفُسِنَا وَمِنْ سَيِّــئاَتِ أَعْمَالِنَا مَنْ يَهْدِ اللهُ فَلاَ مُضِلَّ لَهُ وَمَنْ يُضْلِلْ فَلاَ هَادِيَ لَهُ، وَأَشْهَدُ أَنْ لآَ إِلٰهَ إِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ وَأَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ ﴿يَآ أَيُّهَا الَّذِينَ اٰمَنُوا اتَّقُوا اللهَ وَقُولُوا قَوْلاً سَدِيداً﴾

  Şüphesiz ki hamd, Allah’a mahsustur. Ona hamd eder, Ondan yardım diler ve yine Ondan mağfiret dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve amellerimizin kötülüklerinden Allah’a sığınırız.

  Allah’ın hidayet ettiğini kimse saptıramaz, Allah’ın saptırdığını da kimse hidayet edemez. Şehadet ederim ki, Allah’tan başka ilâh yoktur. O birdir, ortağı yoktur. Ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (s.a.s.), Onun kulu ve resûlüdür.

  ‘Ey iman edenler, Allah’tan korkun ve doğru söz söyleyin.’ (Ahzâb sûresi, 33/70)

  Kaynak: Ebû Dâvûd, 1/331; Nesâî, 1/208; el-Hâkim, el-Müstedrek, 2/182-183.

+ Yorum Gönder
nikah hutbesi arapça,  nikah hutbesi