+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Evlilikte Anne Ve Babanın çocuğa Yok Deme Hakkı Varmıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Evlilikte Anne Ve Babanın çocuğa Yok Deme Hakkı Varmıdır

  Sual: Ben Bir Bayanım.benimle Evlenmek Isteyen Bir Insan Vardı.anlaştık Ama Annesi Istemedi Ve Tepkilerini Koyup Rest çektiler.görüştüğüm Insan Ailesinin Umarsızlığına Katlanamayıp Ayrılma Kararı Aldı.bu Kadar Zaman Duygularıyla Hareket Edip Beni Oyaladıktan Sonra Ayrılmanın Ikimiz Içinde Daha Iyi Olacağını Söyleyerek Kararına Uygun Bir Kılıf Buldu.ben Psikolojik Anlamda Bu Durumun Bende Oluşturduğu Tahribatın Etkisini Hala Atlatamadm,insanlara Karşı Güvenim Yıkıldı Ve Paranoyak Bir Yapıya Büründm.bu Insanın Bana Verdiği Sağlam Müslüman Profiliyle Bu Durumu Bağdaştıramadm.bir Müslüman Evlilik Vaadiyle Bir Ililkiyi Belli Bir Boyuta Getirip Bir Insana Umut Yükleyip Sonrasında Ailem Istemedi Deyip Bir Köşeye çekilecek Bir Hakka Sahipmidir.anne Babanın Evlat Istedikten Sonra Ona Hayır Deme Hakkı Varmıdır. ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Evlilikte Anne Ve Babanın çocuğa Yok Deme Hakkı Varmıdır


  Reklam  Cevap:
  Ben Bir Bayanım.benimle Evlenmek Isteyen Bir Insan Vardı.anlaştık Ama Annesi Istemedi Ve Tepkilerini Koyup Rest çektiler.görüştüğüm Insan Ailesinin Umarsızlığına Katlanamayıp Ayrılma Kararı Aldı.bu Kadar Zaman Duygularıyla Hareket Edip Beni Oyaladıktan Sonra Ayrılmanın Ikimiz Içinde Daha Iyi Olacağını Söyleyerek Kararına Uygun Bir Kılıf Buldu.ben Psikolojik Anlamda Bu Durumun Bende Oluşturduğu Tahribatın Etkisini Hala Atlatamadm,insanlara Karşı Güvenim Yıkıldı Ve Paranoyak Bir Yapıya Büründm.bu Insanın Bana Verdiği Sağlam Müslüman Profiliyle Bu Durumu Bağdaştıramadm.bir Müslüman Evlilik Vaadiyle Bir Ililkiyi Belli Bir Boyuta Getirip Bir Insana Umut Yükleyip Sonrasında Ailem Istemedi Deyip Bir Köşeye çekilecek Bir Hakka Sahipmidir.anne Babanın Evlat Istedikten Sonra Ona Hayır Deme Hakkı Varmıdır.
  Hz.Ömer (ra), oğlu Hz.Abdullah (ra)'a karını boşa dedi. içine sinmediği için efendimize sordu ve babanın öyle bir hakka sahip olup olmadığını sordu.
  Efendimiz (sav) hakkı var deyince eşini boşadı ve sonra bir başkasını aldı.
  Aldığı yeni eşten doğan meşhur 2. ömer "Ömer bin Abdulaziz"di.

 3. Misafir
  Allah yardımcın olsun.bende aynı durumdayım.hatta bekaretimi bana vurarak zorla aldı,bana güven dedim evlenicez ciddiyim dedi,iradesine yenildi bağırdı çağırdı.6 aya sonra çekti gitti.sonra annem başka kızı istedi vs vs.şimdi gönlünün bende olduğunu ve öbür kızı asla istemediğini ana hakkını da gözettiğini benim hakkımıda gözettiğini ve arada kaldığını söylüyor. öbür kızla evlenirse annesiyle kız başta mutlu olucaklar. sonrasını bilemeyiz.ama benim hayatım kayacak.sevdiğiğim insan mutsuz bi evlilik yapacak, ve öbür tarafta bana yaşattıklarının bedelini ödeyecek.sonuçta 2 kişinin mutsuz olacağı açık. o kızla değil benimle evlense kimsenin hayatı kararmayacak. en azından %100 mahfolunacak diye bi durum yok. o anne baba birini sevdiğinden ayırdığı için öbür tarafta bunun bedelini ödemeyeceklermi.

+ Yorum Gönder