+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Gayri Müslimlerin kendi aralarında ve bir müslüman ile aralarındaki kul hakları Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gayri Müslimlerin kendi aralarında ve bir müslüman ile aralarındaki kul hakları

  Sual: Ahirette gayri Müslimlerin kendi aralarında ve bir müslüman ile aralarındaki kul hakları nasıl halledilecektir ? Ayrıca Allah-u Teala Gayri müslim olanlara sadece hangi soruları soracaktır ? Dünyada iken sadece islam dininin adını duymuş fakat araştırmamış olan ve başka hiç bir şey bilmeyen gayri müslimlere Allah nasıl muamele edecektir ? ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Gayri Müslimlerin kendi aralarında ve bir müslüman ile aralarındaki kul hakları


  Reklam  Cevap:
  Ahirette gayri Müslimlerin kendi aralarında ve bir müslüman ile aralarındaki kul hakları nasıl halledilecektir ? Ayrıca Allah-u Teala Gayri müslim olanlara sadece hangi soruları soracaktır ? Dünyada iken sadece islam dininin adını duymuş fakat araştırmamış olan ve başka hiç bir şey bilmeyen gayri müslimlere Allah nasıl muamele edecektir ?
  Kıyamet gününde tüm haklar sahiplerine verilecektir; hatta boynuzsuz hayvanın bile boynuzludan hakkı alınacaktır. (Müslim ve Tirmizi)

  • Bir kafirin bir müslümandan kul hakkıını alması onu cennete girmesine sebep olmaz sadece azabını hafifletir.
  • Kafirlere sorgu "neden iman etmedikleri ile ilgili olacaktır.
  • İslam adını duymamış ve hiç haberi olmayan kişiler cennet ehlidirler fakat islamın adını duyduğu halde neden araştırıp iman etmediğinde hesaba çekilir.


+ Yorum Gönder