+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dini sorulara cevap veren kişinin dini konuyu bilmemesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dini sorulara cevap veren kişinin dini konuyu bilmemesi


 2. İsrâ
  İsrâ

  --->: Dini sorulara cevap veren kişinin dini konuyu bilmemesi


  Reklam  Cevap: cevap veren her kisi o verdigi cevaptan sorumludur vebali üzerine almayi kabul etmek demektir cevap vermek bi nevi.

 3. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  Dini sorulara cevap veren kişinin dini konuyu bilmemesi
  "Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi" demiş İmam-ı Azam.
  Kişi ilminni yettiğince konuşmalı , bilmediğini atmamalıdır.Bilmiyorsan bilmiyorum diyeceksin , hoca bile olsan bu böyle.Büyük vebal almış olursun yoksa..


 4. sofi ezel
  aciz bir üye
  bilmiyorum demekte bir erdemliktir.bilmiyorum demekle ilgili ALLAH dostlarının çok güzel sözleri var şu an bulamadım.m.islamoğlu'ndan dinlemiştim bir adam imam maliğ'e soru sormak için yola çıkar 6 ay sürer yolcuğu 6 ay da soruyu sormak için bekler ve imam maliğ'in karşısına çıkar ve sorusunu sorar aldığı cevap:bilmiyorum adam der ki:ey imam ben soruyu sormak için 6 ay yürüdüm 6 ay da bekledim sen bilmiyorum diyorsun olacak iş mi.
  imam malik:iyiye kardeşim bende bilmiyorum araştırıp öğrenecez demiş.en çok bilmiyorum diyen imamdır.bilmiyorum diyeni ayıplamamak asıl biliyorum deyipte insanları yanlış yönlendirenlere ALLAH ıslah eylesin demek ve her söylediklerine inanmamak gerekir


 5. Hoca
  erimeye devam...
  Dini sorulara cevap vermek için ilim olması gerekir. ki, zaten dinini bilmeyen nasıl cevap versin ki!!
  Bilmediği halde bilmiş gibi davranmak/aklına gelen ile cevap veren kişi verdiği cevap ve yanlış yönlendirmeden dolayı, (isranın dediği gibi) günahkar olur ve o söyledikleriyle amel edildiği sürece sürekli kendine günah yazılır.
  Sofi kardeşin dediği gibi, Bilmediği halde bilmiyorum deyip susuması güzel ahlaktandır.

+ Yorum Gönder