+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Günümüz insanının dili, anlayışı ve terminolojisiyle Allah ı günümüz insanona nasıl ispat edebilriz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Günümüz insanının dili, anlayışı ve terminolojisiyle Allah ı günümüz insanona nasıl ispat edebilriz?

  Sual: günümüz insanının dili, anlayışı ve terminolojisiyle Allah ı günümüz insanona nasıl ispat edebilriz. ? 2. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  --->: günümüz insanının dili, anlayışı ve terminolojisiyle Allah ı günümüz insanona nasıl ispat edeb


  Reklam
 3. Rüyet-iTaksîr
  Üye
  Günümüz insanı maddeci bir yapıya sahiptir. Bu her insan için azda olsa çokda olsa geçerlidir. Şimdi maddeci bir insana yada Kurana ve Peygambere inanmayan ateist birine, bir müslüman Allah c.c. nasıl ispat eder.

  Kuranı, Hadisleri, Fıkıhı, Kelamı bilmek yeterlimidir? Bu çok güzel bir soru aslında. Daha da geliştirelim. Bir müslüman mesela bir ateiste tebliği nasıl yapar? Fıkıh bilgin senin ibadetlerinle ilgili bu sebeple konumuzla alakası yoktur. Kuran Hadis ve Kelam adam zaten inanmıyor bunlara. Sen bin tane ayet yada hadis söylesen ne fark eder. Sana verilecek cevap ben zaten buna inanmıyorum ki sen neden bahsediyorsun...

  Çözüm ne peki; Bir insan Kuranı hadisleri tabi ki bilecek ama bunun yanında bilim teknoloji ve özelliklede felsefeyide bilecek. Yani sen onunla onun dilinde konuşacaksın ki birşeyleri anlatabilesin. Yoksa sen onun dilinden anlamıyorsan akşama kadar anlatsan bir katre yol kat edemezsin. Üstelik bide sana felsefi sorular sorarsa seni kafanı karıştırabilir.

  Bazı müslümanlar bilime ve özellikle felsefeye önem vermiyor bilim için yanılabilir ve felsefe için uzak doğu kültürü diyor. Bir bakıma doğru fakat tartışma platformlarında özellikle bu konulardan bi haber iseniz sizin bildiğiniz ilim sadece size yarıyacak ve karşınızdakine bir etkisi olmayacaktır...Bilim olsun felsefe olsun sosyoloji olsun bilimin hangi dalı olursa olsun her kapı Allah c.c. çıkacaktır yeter ki biz bu kapılara çıkan yolu bulalım değil mi?

+ Yorum Gönder