+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Peygamber efendimizin hakkını savunmayan benden değildir hadisi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamber efendimizin hakkını savunmayan benden değildir hadisi


 2. İsrâ
  İsrâ

  --->: Peygamber efendimizin hakkını savunmayan benden değildir hadisini arıyorum lütfen yardımcı olu


  Reklam  Cevap: "Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır." (Hadis)

 3. Güler Gökgöz
  Üye
  Selamun aleykum,

  haksizliga ugramak ile hadis ve ayet ariyorum. Birisi tarafindan haksizliga ugrayinca hakkimi savuna bilrmiyim, ve nederece bir mücadele vermem gerekiyor yada verebilirim. Kayinvalidem yapmadigim bir seyi yapti dedi, esimle aramiz bozuldu ve bosanma asamasindayiz. Esim artik bana inaniyor.Fakat annesinin iftirasindan önce esim bana bir söz vermisti annesininde haberi vardi kabul etmisti. Biz artik onunla beraber oturmayacaktik. Uydurdugu iftiradan sonra sözünden vazgecti bizim evimize yerlesti kendi dairesini kiraya verdi , bende bana verilen sözün tutulmasini istiyorum. Esim bunu annesine kirilir diye söleyemiyor, cünkü annesi cok cahil oldugu icin anlayisli olamiyor.
  Bende bana verilen sözümden vazgecmiyorum, cünkü yoksa kayinvalide benim dedigim oldu düsünerek bana eziyet etmeye devam edeceyinden korkuyorum.
  Bir cevap alabilirsem cok sevinirim.

  Allah sizden razi olsun

  Selamlar

 4. @mir
  âb ü kil
  malını ve ırzını savunurken ölen şehiddir şeklinde iki hadis hatırlıyorum
  ama hükümleri hakkında bilgim yok
  sizin durumunuza gelince
  eşiniz annesini göndermek yerine sizden özür dilemesini sağlarsa
  üçünüz için de durum daha iyi olur gibime geliyor
  tabii meseleyi bilmeden söylüyorum bunu

 5. Güler Gökgöz
  Üye
  Hakkini savunmak ile ilgili ayet varmi?
  Kayinvalide geline eziyet ederse, herseye karisirsa, gelin haksizliga ugrarsa oglu annesine hakaret etmeden iyilikle esinin hakli oldugunu söyleye bilirmi, ayet ve hadis varmi?

+ Yorum Gönder
haksızlığa uğramak ile ilgili ayetler,  hakkını savunmayan,  hakkini savunmayan,  peygamberimizin haksızlıkla ilgili hadisleri,  haksızlığa uğramak ayet,  hakkını savunmak ile ilgili ayetler,  peygamber efendimizin haksızlıkla ilgili sözleri