+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Esma'ül Hüsna Hazinesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Esma'ül Hüsna Hazinesi

  Sual: Esma'ül Hüsna Hazinesi İsmail Kılınç

  "Esmâü'l-Hüsnâ Hazinesi" kitabı "En güzel isimler Allah'ındır. O halde O'na o güzel isimlerle dua edin."ayetinin güzel bir tefsiri.Okuyan herkesin seveceğine inanıyorum.'Allah'ın güzel İsimlerini anlatan bu kitapta sade ve akıcı bir dil kullanılmış. Ayrıca her bir ismin anlamı ve o isme göre nasıl dua edileceği üzerinde geniş bir şekilde durulmuş.

  ... Harun TOKAK

  Ben, Esmâü'l Hüsnâ Hazinesi'ni duygulanarak, sevinerek, büyük birdikkatleokudum.Güzel eseri ile beni çekipçeviren, İsmail Kıhnç'm, önce arı duru Türkçesi oldu. Kitap, Allah'ın güzel isimlerine lâyık bir Türkçe ile hazırlanmış.

  Yavuz Bülent BAKİLER

  "Esmâü'l-Hüsnâ Hazinesi"kalbin zümrüt tepelerine yönelişin bir bilinci olarak düşünülmüş.

  Baştan sona coşkun, bir anlatım, şevkli bir üslup, gönülden süzülen sızıntılar, yazarın kendi basiretini seslendiren bir söylem olarak notlar düşülmüş. Tebrikler ve binler dualar.

  "Esma'ül Hüsna Hazinesi" kitabı, Rabbini seven, se kemale götürmek isteyen, bunun için Allah'ın sevdiği ve gönül ehline sevdirdiği Habîbi'ni örnek almaya çalışan bir kulun Rabbine yönelmesi, dilin elverdiği ölçüde O'nun güzel isimlerini anlamaya ve anlatmaya çalışması, her bir ismin ilham ettiği duygu ve düşüncelerle Mevlâ'sına dua

  etmesi...

  Prof.Dr.Hayreddin KARAMAN ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Esma'ül Hüsna Hazinesi


  Reklam  Cevap:


  Esma'ül Hüsna Hazinesi İsmail Kılınç

  Fiyatı : 10,00 TL

 3. Muhammed
  الله اكبر
  Esma'ül Hüsna Hazinesi ile ilgili kitap tanıtımı

+ Yorum Gönder