Konusunu Oylayın.: Ruhlar aleminden cennet ve cehenneme olan yolculuğu

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Ruhlar aleminden cennet ve cehenneme olan yolculuğu
 1. 29.Aralık.2009, 19:50
  1
  Misafir

  Ruhlar aleminden cennet ve cehenneme olan yolculuğu

 2. 30.Aralık.2009, 04:46
  2
  rana
  Aciz Kul

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 07.Temmuz.2007
  Üye No: 5879
  Mesaj Sayısı: 5,605
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 70
  Bulunduğu yer: Stuttgart/Istanbul/Ankara

  --->: ruhlar aleminden cennet ve cehenneme olan yolculuğu
  hayattan mi bahsediyorsun kardesim, yoksa ölüm öncesimi sonrasi mi? anlayamadim fakat dünya hayati boyu bu yolculukta iki emanette simsIki sarimamizi Efendimiz veda hutbesinde söylemistir, bu yolculukta dogru yolu kayb etmemek icin dogru adrese yani cennete ulasmak icin Kuran ve Sünnete sahip cikmaliyiz, onlari rehber olarak kabul etmeliyiz Allahin rizasina uygun bir hayat gecirmeliyiz, galu belada verdigimiz sözü yerine getirmeliyiz.

  Allah sahlik kullarindan eylesin
  .


  Hani Rabbin, Ademoğullarının sırtlarından zürriyetlerini almış ve onları kendi nefislerine karşı şahidler kılmıştı: "Ben sizin Rabbiniz değil miyim?" (demişti de) Onlar: "Evet (Rabbimiz'sin), şahid olduk" demişlerdi. (Bu,) Kıyamet günü: "Biz bundan habersizdik" dememeniz içindir. (Araf Suresi/172) 3. 30.Aralık.2009, 04:46
  2
  Aciz Kul  hayattan mi bahsediyorsun kardesim, yoksa ölüm öncesimi sonrasi mi? anlayamadim fakat dünya hayati boyu bu yolculukta iki emanette simsIki sarimamizi Efendimiz veda hutbesinde söylemistir, bu yolculukta dogru yolu kayb etmemek icin dogru adrese yani cennete ulasmak icin Kuran ve Sünnete sahip cikmaliyiz, onlari rehber olarak kabul etmeliyiz Allahin rizasina uygun bir hayat gecirmeliyiz, galu belada verdigimiz sözü yerine getirmeliyiz.

  Allah sahlik kullarindan eylesin
  .


  Hani Rabbin, Ademoğullarının sırtlarından zürriyetlerini almış ve onları kendi nefislerine karşı şahidler kılmıştı: "Ben sizin Rabbiniz değil miyim?" (demişti de) Onlar: "Evet (Rabbimiz'sin), şahid olduk" demişlerdi. (Bu,) Kıyamet günü: "Biz bundan habersizdik" dememeniz içindir. (Araf Suresi/172)


+ Yorum Gönder