+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Esmaül Hüsna hikayeleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Esmaül Hüsna hikayeleri


 2. Ebu Ducane
  Üye

  Cevap: Esmaül Hüsna hikayeleri


  Reklam  Cevap: Esmaül Hüsna hikayeleri
  EL-MÜHEYMİN (Yarattıklarını koruyucu)

  el muheymin.png

  Ben bir kelebeğim. Kanatlarında gözleri olan ve Amazon'da yaşayan bir kelebeğim.

  Kelebek.jpg

  Kanatlarımdaki gözbebeği gibi olan desenlerim insanları her zaman şaşırtmıştır. Gerçekten de çok güzelim. Allah'ın bana verdiği bu güzelliklerle bir gün ormanda dolaşıyordum.

  kelebek resmi.jpg


  Bembeyaz bir papatya gördüm. Çok yorulmuştum uçmaktan. Papatyanın üzerine konup dinlenmeye karar verdim. Her şey gayet güzel giderken aniden bir yusufçuk belirdi.

  yusufcuk.jpg


  Tam bana saldıracakken kanatlarımı açtım. Kanatlarımı açar açmaz kanatlarımdaki kocaman sahte gözler ortaya çıktı. Yusufçuğu bu gözlerle bir korkuttum ki, hayatında hiç o kadar hızlı koşmamıştı eminim. Benim bu sahte gözlerim baykuşun gözlerine benziyor. Beni baykuş sandı!

  Baykus.gif


  Yusufçukta baykuştan çok korktuğu için çabucak uzaklaştı yanımdan. Görmen lazımdı bu anı! Şimdi gelelim bu sahte gözleri bana vererek beni yırtıcı yusufçuk böceğinin saldırılarından koruyana; bunu yapan şüphesiz Allah.

  Allah.jpg

  O, beni bu kadar renkli ve güzel yaratmakla kalmıyor üstelik kendimi savunmam için bana böyle harika bir özelliği de veriyor. Bu bütün hayvanlarda vardır. Hepimizde kendimizi korumamız için ayrı bir özellik vardır. Allah bize bu gücü vermeseydi biz kendimizi savunamazdık ve hemen yaralanırdık. Allah işte bizi böyle koruyor

+ Yorum Gönder