+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz Musa Ve Hz Nuh Un Doğum Tarihleri Nedir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Hz Musa Ve Hz Nuh Un Doğum Tarihleri Nedir

  Cevap: Hz Musa Ve Hz Nuh Un Doğum Tarihleri Nedir isimli yazı www.Mumsema.com

  hesaplamalara göre hz ibrahimin m.ö 2300 yıllarında yaşadığı hz yusufun m.ö 2.000 yıllarında yaşadığı hz yusufun hz yusuftan 400 yıl sonra gelip hakımiyet kısmen kurduğunu naşını kenana götürdüğü ve taluta ve hz davut arasına 500 yıl olduğu yani m.ö 1050 yılları olduğu hesaplamalarda çıkmaktadır. kuranda geçen calut batı kayıtlarındada golyat olan 3 insan boyundaki amelika kıralınıda m.ö 1100 ile 1050 arasında yaşadığı batı kayıtlarında mevcuttur. onun için bu hesaplama doğrudur.

 2. Misafir

  Cevap: Hz Musa Ve Hz Nuh Un Doğum Tarihleri Nedir


  Reklam  Yahu arkadaşlar bilimsel bir veriniz yok! Duyduğunuzu yazıyorsunuz.. Lütfen iyi araştırma yapalım.

 3. Misafir
  peygamberlerin birisi vefat edip hemen ertesi gün diğeri doğmuyor,birisi yaşarken bir diğeri,bir başkası dünyaya gelmiştir. hesaplamayı bu durumu dikkate alarak yapıp yorum getiriniz.örneğin 4 sıradaki hz nuh 950 yıl yaşamış.öldüğünde ise en az 11 inci sıradaki ıshak peygamber,kendisine peygamberlik verilmemiş olsa bile hayatta idi.

 4. Misafir
  İnsanlı ömrü 7 bin yılı geçmeyecek. Buna göre hesap edin. En iyisini Cenab- Hak bilir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
hz musa doğum tarihi,  hz nuh doğum tarihi,  hz. musanın doğumu ve ölümü,  hz musanin dogum tarihi,  hz musa doğum ve ölüm tarihi,  hz musanın doğum tarihi,  musa peygamberin doğum tarihi