+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuranda ve sünnette var olan bir hükmü yasak edenin şeriatte hükmü nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuranda ve sünnette var olan bir hükmü yasak edenin şeriatte hükmü nedir?

  Sual: Mesela bağlı bulunduğumuz bir tarikat şeyhi veya bir cemaat lideri veya icdihatlarını taklid ettiğimiz bir mücdehit çıkıp dese BEN FBU HÜKMÜ KALDIRIYORUM BU HÜKÜM HER NE KADAR KURANDA VE SÜNNETTE VARSA BİLE. Bizim bu şahısa karşı takınacağımız ISLAM hukuku çerçevesinde durum nasıl olmalıdır?

  Sünneti falanca kişiye karşı olan düşmanlığından dolayı terk edenin durumu nedir şeriatte?

  Mesela ben desem ben falanca kişiye karşı olan düşmanlığımdan dolayı şu sünneti terk ediyorum benim ISLAM hukukunda durumum nedir? ? 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: Kuranda ve sünnette var olan bir hükmü yasak edenin şeriatte hükmü nedir?


  Reklam  Cevap:
  Mesela bağlı bulunduğumuz bir tarikat şeyhi veya bir cemaat lideri veya icdihatlarını taklid ettiğimiz bir mücdehit çıkıp dese BEN FBU HÜKMÜ KALDIRIYORUM BU HÜKÜM HER NE KADAR KURANDA VE SÜNNETTE VARSA BİLE. Bizim bu şahısa karşı takınacağımız ISLAM hukuku çerçevesinde durum nasıl olmalıdır?
  İslamda haram helal bellidir bunlara uymamak günahkarlık olur ama inkar etmek yada kaldırmaya çalışmak küfre girer. Bu durumda da kafir bir kimsenin arkasından gidilir mi?


  Sünneti falanca kişiye karşı olan düşmanlığından dolayı terk edenin durumu nedir şeriatte?

  Sünnet Peygamber Efendimiz (sav)'in uygulamasıdır. Ya başka insanların söz ve fiillerini sünnet edinip onu terkediyor herhalde. Bu da sünneti başkasınınmış gibi göstermek olur ki Allah muhafaza küfre girer. Böyle bir harakette bulunmak tehlikeli bir davranıştır.


  Ya da sümme haşa Bite kızıp yorgan yakmaya kalkıyor bu arkadaş. (Teşbihimden dolayı özür diliyorum Allah (cc) affetsin)

 3. Ecrinim
  Hüvel Baki..
  Bu en büyük cehalet olur ,
  Herşey bir şeydir
  Necasette bir şeydir
  Cahil hiç bir şeydir..

+ Yorum Gönder