+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Meal ve Tefsir Kategorisinden Hz. Peygamber'e Helâl ve Haram Kılma Yetkisini Veren Ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz. Peygamber'e Helâl ve Haram Kılma Yetkisini Veren Ayetler

  Reklam

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Hz. Peygamber'e Helâl ve Haram Kılma Yetkisini Veren Ayetler


  Reklam  Cevap: Peygamberimiz Hz. Muhammedin Haram ve Helal kılma yetkisi hakkında ayetler


  Onlar, yanlarındaki Tevrat'ta ve İncil'de yazılı buldukları Resûle, o ümmî peygambere uyan kimselerdir. O, onlara iyiliği emreder, onları kötülükten alıkoyar. Onlara iyi ve temiz şeyleri helal, kötü ve pis şeyleri haram kılar. Üzerlerindeki ağır yükleri ve zincirleri kaldırır. Ona iman edenler, ona saygı gösterenler, ona yardım edenler ve ona indirilen nura (Kur'an'a) uyanlar var ya, işte onlar kurtuluşa erenlerdir.
  A'râf Suresi, 157. Ayet

  “Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve Ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resulünün haram kıldığını haram saymayan ve hak dini din edinmeyenlerle, ezilip büzülüp kendi elleriyle cizye verinceye kadar savaşın.” (Tevbe, 9/29)


  “Onlar ki, ellerindeki Tevrat ve İncil’de yazılı bulunan o elçiye, o ümmi peygambere uyarlar. O ki kendilerine iyiliği emreder, onları kötülükten men eder; onlara temiz ve hoş şeyleri helal, pis ve çirkin şeyleri haram kılar….” (A’raf, 7/157)

+ Yorum Gönder