+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Meal ve Tefsir Kategorisinden Kuran-ı Kerimden adalet ve doğrulukla ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuran-ı Kerimden adalet ve doğrulukla ilgili ayetler

  Reklam

 2. imam
  Üye

  Cevap: Kuran-ı Kerimden adalet ve doğrulukla ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Kur’an-ı Kerim’den adalet ve doğrulukla ilgili iki ayet meali

  3:18 Allahşehadet eyledi şu gerçeğe ki, başka tanrı yok, ancak O vardır. Bütün melekler ve ilim uluları da dosdoğru olarak buna şahittir ki, başka tanrı yok, ancak O aziz, O hakîm vardır.

  3:21 Allah'ın âyetlerini inkâr edenler ve haksız yere peygamberleri öldürenler, insanlar içinde adaleti emredenlerin canına kıyanlar yok mu? Bunları acıklı bir azapla müjdele!
  4:3 Eğer öksüz kızlarla evlendiğinizde onlara karşı adaletli davranamamaktan korkarsanız, hoşunuza giden diğer kadınlardan iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz. Eğer adaleti gözetmemekten korkarsanız, o zaman bir tane ile veya elinizin altındakiyle (sahip olduğunuz câriye ile) yetinin. Doğruluktan ayrılmamak için bu daha elverişlidir.
  4:58 Allah size, emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor. Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla görendir.

+ Yorum Gönder