+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Meal ve Tefsir Kategorisinden Lâ ilâhe illellâhül melikül hakkul mübîn Muhammedün rasûlüllâhi sâdikul va'dil emîn Türkçe meali ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Lâ ilâhe illellâhül melikül hakkul mübîn Muhammedün rasûlüllâhi sâdikul va'dil emîn Türkçe meali ?

  Reklam

 2. 2
  muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Lâ ilâhe illellâhül melikül hakkul mübîn Muhammedün rasûlüllâhi sâdikul va'dil emîn Türkçe me


  Reklam  Cevap: لَااِلٰهَ اِلاَّالله ُ اَلْمَلِكُ الْحَقُّ الْمُبِينُ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللهِ صَادِقُ الْوَعْدِ اْلاَمِين

  ''Apaçık gerçeğin sahibi Allah'tan başka ilah yoktur. Emin ve sözünün eri olan Muhammed Allah'ın Rasulüdür.''

  Kardeş;
  Ben bu şekilde tercüme yapabildim.

  O'na emanet ol..
  celle celeluh.. 3. 3
  Misafir
  ALLAH razı olsun işin gücün ömrün boyunca ras gelsin. ALLAHA emanet ol.

 4. 4
  Misafir
  Allah konuyu açandan da, konuyu açıklayandan da razi olsun...

 5. 5
  Misafir
  Kainatın sultanı, Hak ve Gerçek olan Allah tan başka ilah yoktur.Emin ve sadık olan Muhammed Allah ın Rasuludur. bende böyle bir anlam çıkardım kelime kelime manalandırınca . Selametle..

 6. 6
  Misafir
  Allah iki cihanda aziz etsin , ilmini , marifetini , muhabbetinizi arttirsin,siddiklardan,sehitlerden,salihlerden eylesin.

 7. 7
  Misafir
  La ilahe illallahul melikul hakkun mübin

 8. 8
  Misafir
  Değerli, cevap yazan kardeşimize.
  Bir cevap verilmiş ama orijinal metnin kaynağı kakkında bilgi yok. Sadece tercüme ettim deniyor. Ayeti kerime mi dir? dua mı dır?.. hangi kitaplardan alınmıştır belirtilmesi gerek

 9. 9
  Misafir
  selamün aleyküm bi sorum olacak aydınlatırsanız sevinirim. karı ve kocanın ayrı uyumaları ne kadar doğrudur.allah razı olsun

 10. 10
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Karı kocanın ayrı uyumaları elbette uygun değildir. Eşler bu şekilde zamanla birbirinden soğumaya başlarlar. Ayrıca cinsel hakları olumsuz etkiler ve günahkar olmaya başlarlar.

 11. 11
  Misafir
  allah razı olsun hocam özür dileyerek söylüyorum, 2 yıllık evliyim 5 aylık ikiz erkek bebeğim var. 5 yıl sevdik öyle evlendik.eşim ayrı yatıyor bundan olsa gerek önce çok farklı görüyordum. şimdi bakınca normal bir arkadaşa bakar gibi görüyorum bu durum beni çok üzüyor. ne kadar söylesem niye ayrı yatiyoruz diye sorunum var ''çok af buyurun hocam'' abdestsiz kalamıyorum diyor. doktora gitmesini söylüyorum gitmiyor çaresi ayrı yatmaktır diyor. eve geldiğinde görüyorum canım sıkılıyor kendisinden.bazen o kadar anlamsız görüyorum tartışıyorum görmek istemiyorum sesini duymak istemiyorum. evde huzursuzluk çıkıyor... ne yapmalıyım? nasıl davranmalıyım? ne konuşmalıyım? bilmiyorum bazen aileme açılmak istiyorum düşününce yapmamak istemiyorum her gün ağlıyorum ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz. allah razı olsun..

 12. 12
  arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum hanım kardeşim. Eşlerin birbirleri üzerindeki bir hakkıda cinsel hayatlarıdır. Eşinin bu mazeret dediği şey asla geçerli bir şey değildir. Eşler geçerli bir mazeret olmadıkça asla ayrı yataklarda yatmaları caiz değildir. Oda bir tarafa cinsel istekleri karşılamamak bir boşanma nedenidir. Bu sorunu tek başına çözemezsen güvenilir kimselere danışmalısın. Allah yardımcın olsun.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

la ilahe illallahül melikül hakkul mübin anlamı

la ilahe illallahül melikül hakkul mübin

la ilahe illallahül melikül hakkul mübin türkçe anlamıla ilahe illallahül melikül hakkul mübin anlamı nedirla ilahe illallahul melikul hakkul mubinla ilahe illallahül melikül hakkul mübin ne demekla ilahe illallahul melikül hakkul mübin anlamı