+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Meal ve Tefsir Kategorisinden Kuran-ı Kerim Türkçe olarak hatim edilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuran-ı Kerim Türkçe olarak hatim edilir mi?

  Reklam
  Sual: Selâmün aleyküm
  16 yaşındayım başta belirtiyim.
  Sorum şu olacak : Arapça'yı biliyorum yani Kuran-ı Kerim okumak için olan Arapça'yı biliyorum. Şu ana kadar iki kez Kuran-ı Kerim i Arapça olarak hatim ettim. (İnşAllah kabul olmuştur.) 2 kez Kuran-ı Kerim i hatim etmeme rağmen Kuran-ı Kerim i anlam olarak anlamadım yani içinde yazanlardan bahset deseler çok bir şey açıklayamam. Arada tv de Kuran-ı Kerim okuyanların Türkçe meallerinin olduğu kısımları denk geldiği zaman okuyorum. Arada dini kitaplardaki Türkçe mealleri de okuyorum. Ama tam olarak Kuran-ı Kerim de anlatılanları bilmiyorum. Bu senede Allah Rızası için Kuran-ı Kerim i hatim etmek istiyorum şu mübarek üç aylar içerisinde. Türkçe mealli ve Arapça'sıyla birlikte elimde Elmalılı Hamdi Yazır ın mealini yaptığı Kuran-ı Kerim var. Ben Türkçe'sini hem okuyup anlamak hem de hatim etmek için okumak istiyorum.

  Uzun lafın kısası : Kuran-ı Kerim i Türkçe olarak hatim edebilir miyiz ?

  Okuldayken Din Kültürü öğretmenine sormuştum. Oda şu cevabı vermişti.
  -Kuran-ı Kerim i hatim etmek için Arapçasıyla oku. Anlamak içinse Türkçesinden oku demişti.
  İnternette baktığımda bazı yerlerde Türkçesinden hatim olur diyorlar. Bu yüzden en güvendiğim site burası sizin cevaplarınızı bekliyorum.

  Şimdiden teşekkürler. ? 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Cevap: Kuran-ı Kerim Türkçe olarak hatim edilir mi?


  Reklam  Cevap: Türkçesini okumakla hatim olmaz. Hatim için mutlaka arapçası ile okumak şarttır. Ama mealini okumak sevap kazandırır.

 3. Misafir
  hmm tmm teşekkürler

+ Yorum Gönder
kuranı kerim türkçe hatmedilir mi,  kuran türkçe hatmedilir mi,  kuran türkçe hatim edilir mi