+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Meal ve Tefsir Kategorisinden Peygamberimizin insani özelliklerini anlatan ayetler ve mealleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamberimizin insani özelliklerini anlatan ayetler ve mealleri

  Reklam

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: peygamberimizin insani özelliklerini anlatan ayetler ve mealleri


  Reklam  Cevap: Peygamberimiz Hz. Muhammedin insani özelliklerini anlatan ayetler ve mealleri  “Muhammed sizin adamlarınızdan hiçbirinin babası değildir. O, Allah’ın elçisi ve peygamberlerin sonuncusudur.” (Ahzab Suresi 40. ayet)

  “Peygamber, eşlerinden birine gizlice bir sır söylemişti. Fakat eşi, bunu başkasına haber verdi. Allah bunu, peygamberine bildirdi. Peygamber, bir kısmını söyleyip bir kısmından vaz geçmişti. Peygamber bunu haber verince eşi “bunu sana kim haber verdi” dedi. Peygamber, “Alim ve Habîr olan Allah haber verdi” dedi” (Tahrîm, 3)

  “…Şayet Ona itaat ederseniz doğru yolu bulursunuz…”

  “…Şüphesiz ki sen, sana uyanları mutlaka doğru yola, göklerde ve yerde bulunan her şeyin sahibi Allah’ın yoluna götürürsün.”

  “Şüphesiz ki sen onları doğru yola çağırıyorsun.”

 3. Misafir
  saol kardeşim çok yardımcı oldunuz

+ Yorum Gönder
hz muhammedin insani özelliklerini anlatan ayetler,  peygamberimizin özelliklerini anlatan ayetler,  peygamberlerin niteliklerini anlatan ayetler,  peygamberimizi anlatan ayetler,  peygamber efendimizin özelliklerini anlatan ayetler,  peygamberimizin insani yönünü anlatan ayetler,  hz muhammedin insani özelliklerini anlatan bir ayet