+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Meal ve Tefsir Kategorisinden Şeytanın kötülüğünden sakınmayı ifade eden iki ayet mealli Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şeytanın kötülüğünden sakınmayı ifade eden iki ayet mealli

  Reklam
  Sual: kuranı kerim türkçe meallinden şeytanın kötülüğünden sakınmayı ifade eden iki ayet mealli .lütfen çok acil yardımcı olursanız çok mutlu olacağım. şimdiden allah razı olsun. ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: şeytanın kötülüğünden sakınmayı ifade eden iki ayet mealli


  Reklam  Cevap: Beş ayet ekliyorum

  1- Ey insanlar, yeryüzünde olan şeyleri helal ve temiz olarak yiyin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Gerçekte o, sizin için apaçık bir düşmandır. (2/168)

  2-Ey iman edenler, hepiniz topluca "barış ve güvenliğe (Silm'e, İslam'a) girin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır. (2/208)

  3-Şeytan, sizi fakirlikle korkutuyor ve size çirkin -hayasızlığı emrediyor. Allah ise, size kendisinden bağışlama ve bol ihsan (fazl) vadediyor. Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir. (2/268)

  4-Faiz (riba) yiyenler, ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi, çarpılmış olmaktan başka (bir tarzda) kalkmazlar. Bu, onların: "Alım-satım da ancak faiz gibidir" demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alışverişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de (faize) bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim (faize) geri dönerse, artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. (2/275)

  5-Ve meleklere: "Adem'e secde edin" dedik. İblis hariç (hepsi) secde ettiler. O ise, diretti ve kibirlendi, (böylece) kafirlerden oldu. (2/34)


 3. Misafir
  güzelmiş benim din ödevime yardımcı oldu çok

 4. Misafir
  çok teşekkür ederim performans ödevime kullanacağım

 5. Misafir
  Cok sagol din ödevine yardimci oldun

 6. Misafir
  çok sagolun din ödevime yardımcı oldunuz çok sagolun

 7. Misafir
  çok sagolun baya ısıme yaradı dın odevı ıcın

+ Yorum Gönder
şeytanın kötülüğünden sakınmayı ifade eden ayetler,  kuranı kerimde şeytanın kötülüğünden sakınmayı ifade eden ayetler,  şeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuranın öğütleri,  kuranda şeytanın kötülüğünden sakınmayı ifade eden ayetler,  şeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuran ayetlerinin mealleri,  şeytanın kötülüğünden korunma kuranın öğütleri ve kuran ayetlerinin mealleri