+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Meal ve Tefsir Kategorisinden Şeytanın kötülüğünden korunma konusunda Kur'an ayetlerinin meali Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şeytanın kötülüğünden korunma konusunda Kur'an ayetlerinin meali

  Reklam

 2. imam
  Üye

  Cevap: şeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuan ayetlerinin meali


  Reklam  Cevap: KURAN`DA GEÇEN ŞEYTAN İLE İLGİLİ AYETLER


  Ey insanlar, yeryüzünde olan şeyleri helal ve temiz olarak yiyin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Gerçekte o, sizin için apaçık bir düşmandır. (2/168)

  Ey iman edenler, hepiniz topluca "barış ve güvenliğe (Silm'e, İslam'a) girin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır. (2/208)

  Şeytan, sizi fakirlikle korkutuyor ve size çirkin -hayasızlığı emrediyor. Allah ise, size kendisinden bağışlama ve bol ihsan (fazl) vadediyor. Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir. (2/268)

  Faiz (riba) yiyenler, ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi, çarpılmış olmaktan başka (bir tarzda) kalkmazlar. Bu, onların: "Alım-satım da ancak faiz gibidir" demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alışverişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de (faize) bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim (faize) geri dönerse, artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. (2/275)

  Ve meleklere: "Adem'e secde edin" dedik. İblis hariç (hepsi) secde ettiler. O ise, diretti ve kibirlendi, (böylece) kafirlerden oldu. (2/34)

  Fakat Şeytan, oradan ikisinin ayağını kaydırdı ve böylece onları içinde bulundukları (durum)dan çıkardı. Biz de: "Kiminiz kiminize düşman olarak inin, sizin için yeryüzünde belli bir vakte kadar bir yerleşim ve meta vardır" dedik. (2/36)

  İki topluluğun karşı karşıya geldikleri gün, sizden geri dönenleri, kazandıkları bazı şeyler dolayısıyla şeytan onların ayağını kaydırmak istemişti. Ama andolsun ki, Allah onları affetti. Şüphesiz Allah, bağışlayandır, yumuşak olandır. (3/155)

  İşte bu şeytan, ancak kendi dostlarını korkutur. Siz onlardan korkmayın, eğer mü'minlerseniz, Ben'den korkun. (3/175)

  Fakat onu doğurduğunda -Allah onun ne doğurduğunu daha iyi bilirken- dedi ki: "Rabbim, doğrusu bir kız (çocuğu) doğurdum. Erkek ise, kız gibi değildir. Ona Meryem adını koydum. Ben onu ve soyunu o taşa tutulmuş (kovulmuş) şeytandan Sana sığındırırım." (3/36)

  Onlar, O'nu bırakıp da (birtakım) dişilere taparlar. Onlar o her türlü hayırla ilişkisi kesilmiş şeytandan başkasına tapmazlar. (4/117)
  Ve onlar, mallarını insanlara gösteriş olsun diye infak ederler, Allah'a ve ahiret gününe de inanmazlar. Şeytan, kime arkadaş olursa, artık ne kötü bir arkadaştır o. (4/38)

  Sana indirilene ve senden önce indirilene gerçekten inandıklarını öne sürenleri görmedin mi? Bunlar, tağut'un önünde muhakeme olmayı istemektedirler; oysa onlar onu reddetmekle emrolunmuşlardır. Şeytan da onları uzak bir sapıklıkla sapıtmak ister. (4/60)

  İman edenler Allah yolunda savaşırlar; inkar edenler ise tağut yolunda savaşırlar öyleyse şeytanın dostlarıyla savaşın. Hiç şüphesiz, şeytanın hileli-düzeni pek zayıftır. (4/76)

  Andolsun, Biz en yakın olan göğü (dünya göğünü) kandillerle süsleyip-donattık ve bunları, şeytanlar için taşlama-birimleri (rücum) kıldık. Onlar için çılgınca yanan ateşin azabını hazırladık. (67/5)

  O (Kur'an) da kovulmuş şeytanın sözü değildir. (81/25)

 3. Misafir
  çok sagalun ya performans ödevime yardımcı oldu

 4. Misafir
  çok teşekkürler ödevime çok yardımcı oldu allah sizden razı olsun

 5. Misafir
  Cok tesekurler odevime cok yardimci oldu

 6. Misafir
  ellerinize sağlık performans ödevime yardımcı oldunuz

 7. Misafir
  Allah razı olsun işime yaradı inşallah bazı arkadaşlarında işine yaramıştı

 8. Misafir
  Cok tesekkur ederim odevime yardimci oldu sagolun Allah razi olsun.

 9. Misafir
  yatARKEN DUA EDİP YATMALIYIZ

 10. Misafir
  çokk teşekür ederimm ödevime yardımcı oldu

 11. Misafir
  Kur'an ödevimi burdan yaptım bu sayfayı açana Allah razı olsun ...

+ Yorum Gönder

şeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuran ayetlerinin mealleri

şeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuranın öğütleri ve kuran ayetlerinin mealleri

şeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuranın mealleri

şeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuranın ayetleri ve mealleri

şeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuranın öğütleri ve mealleri

şeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuranın ayetlerinin mealleri

şeytanın kötülüğünden korunma konusunda kuranın ayetleri