Konusunu Oylayın.: Temizlik konulu ayet mealleri

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Temizlik konulu ayet mealleri
 1. 05.Kasım.2010, 10:47
  1
  Misafir

  Temizlik konulu ayet mealleri


  Temizlik konulu ayet mealleri Mumsema Temizlikle ilgili ayet meallerine ihtiyacım var bana Temizlik hakkında ayeti kelimeler paylaşabilir misiniz ?


 2. 05.Kasım.2010, 10:47
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Temizlikle ilgili ayet meallerine ihtiyacım var bana Temizlik hakkında ayeti kelimeler paylaşabilir misiniz ?


  Benzer Konular

  - Dinimizde temizlik ile ilgili ayet mealleri

  - Temizlik ile ilgili hadis ile ayet mealleri

  - Ahlak konulu ayet mealleri

  - Kuranda rızık konulu ayet mealleri

  - Temizlik Ile Ilgili Ayet Mealleri

 3. 05.Kasım.2010, 11:42
  2
  aziz83
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 29.Ağustos.2010
  Üye No: 78582
  Mesaj Sayısı: 754
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  --->: Temizlik konulu ayet mealleri
  Ey iman edenler namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. (5/6)  Hani kendisinden bir güvenlik olarak sizi bir uyuklama bürüyordu. Sizi kendisiyle tertemiz kılmak sizden şeytanın pisliklerini gidermek kalblerinizin üstünde (güven ve kararlılık duygusunu) pekiştirmek ve bununla ayaklarınızı (arz üzerinde) sağlamlaştırmak için size gökten su indiriyordu. (8/11)  Elbiseni temizle. (74/4)


 4. 05.Kasım.2010, 11:42
  2
  aziz83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli  Ey iman edenler namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. (5/6)  Hani kendisinden bir güvenlik olarak sizi bir uyuklama bürüyordu. Sizi kendisiyle tertemiz kılmak sizden şeytanın pisliklerini gidermek kalblerinizin üstünde (güven ve kararlılık duygusunu) pekiştirmek ve bununla ayaklarınızı (arz üzerinde) sağlamlaştırmak için size gökten su indiriyordu. (8/11)  Elbiseni temizle. (74/4)

+ Yorum Gönder