Konusunu Oylayın.: Allahın kudretinin herşeye yettiğini açıklayan ayetlerin tefsiri

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Allahın kudretinin herşeye yettiğini açıklayan ayetlerin tefsiri
 1. 29.Ekim.2010, 14:25
  1
  Misafir

  Allahın kudretinin herşeye yettiğini açıklayan ayetlerin tefsiri


  Allahın kudretinin herşeye yettiğini açıklayan ayetlerin tefsiri Mumsema Allahın kudretinin herşeye yettiğini açıklayan ayetlerin tefsiri Bu Başlıkla Ilgili Ayet Tefsirleri nelerdir yardımcı olur musunuz ?


 2. 29.Ekim.2010, 14:25
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Allahın kudretinin herşeye yettiğini açıklayan ayetlerin tefsiri Bu Başlıkla Ilgili Ayet Tefsirleri nelerdir yardımcı olur musunuz ?

 3. 29.Ekim.2010, 17:25
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,608
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  --->: Allahın kudretinin herşeye yettiğini açıklayan ayetlerin tefsiri
  Allah sonsuz bir güç ve kudret sahibidir. Kudret sıfatının zıddı olan acizlik ve güç yetirememek (acz), Allah hakkında düşünülemez. O'nun kudretinin yetişemeyeceği hiçbir şey yoktur. Kâinatta her şey Allah'ın güç ve kudretiyle olmaktadır. Yıldızlar, galaksiler, bütün uzay, canlı-cansız tüm varlıklar Allah'ın kudretinin açık delilidir. Kur'an'da Allah'ın kudreti ile ilgili olarak şöyle buyurulur: "Allah gece ile gündüzü birbirine çeviriyor. Şüphesiz bunda basiret sahipleri için mutlak bir ibret vardır. Allah her canlıyı sudan yarattı. İşte bunlardan kimi karnı üstünde sürünür, kimi iki ayağı üstünde yürür, kimi dört ayağı üstünde yürür. Allah dilediğini yaratır. Şüphesiz Allah her şeye kådirdir" (en-Nûr 24/44-45).


 4. 29.Ekim.2010, 17:25
  2
  Silent and lonely rains  Allah sonsuz bir güç ve kudret sahibidir. Kudret sıfatının zıddı olan acizlik ve güç yetirememek (acz), Allah hakkında düşünülemez. O'nun kudretinin yetişemeyeceği hiçbir şey yoktur. Kâinatta her şey Allah'ın güç ve kudretiyle olmaktadır. Yıldızlar, galaksiler, bütün uzay, canlı-cansız tüm varlıklar Allah'ın kudretinin açık delilidir. Kur'an'da Allah'ın kudreti ile ilgili olarak şöyle buyurulur: "Allah gece ile gündüzü birbirine çeviriyor. Şüphesiz bunda basiret sahipleri için mutlak bir ibret vardır. Allah her canlıyı sudan yarattı. İşte bunlardan kimi karnı üstünde sürünür, kimi iki ayağı üstünde yürür, kimi dört ayağı üstünde yürür. Allah dilediğini yaratır. Şüphesiz Allah her şeye kådirdir" (en-Nûr 24/44-45).
+ Yorum Gönder