+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Meal ve Tefsir Kategorisinden Kötü alışkanlıklarla ilgili ayetler ve meali Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kötü alışkanlıklarla ilgili ayetler ve meali

  Reklam

 2. meçhul_100
  ˙·٠• FiLiSTiN•٠·˙

  --->: kötü alışkanlıklarla ilgili ayetler ve meali


  Reklam  Cevap: http://www.mumsema.com/kotu-ahlak-si...-muhasebe.html

  "Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.(Maide Suresi/ 90.Ayet)"

  "Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi?(Maide Suresi/91.Ayet)"


  "Sana şarap ve kumardan soruyorlar. De ki: "Bu ikisinde büyük bir günah ve insanlara bazı yararlar vardır. Ancak günahları yararlarından daha büyüktür." Yine sana neyi başkalarına vereceklerini soruyorlar. De ki: "Sizi sıkmayanını." Allah, düşünesiniz diye, ayetlerini size böylece açıklıyor. (Bakara Suresi/ 219)"

 3. Misafir
  emegine saglık teşekkürler.. cok işime yağradı.

 4. Misafir
  biraz kisa yapsaydınız dahada isime yarardi ama tşk

 5. Misafir
  (Maide Suresi/ 90 ve 91 Ayet) ve (Bakara suresi 219 ayet)

 6. Misafir
  Gerçekten çok teşekkür ederim ellerin dert görmesin

 7. Misafir
  süper işime yaradı

+ Yorum Gönder
kötü alışkanlıklarla ilgili ayetler,  kötü alışkanlıklarla ilgili ayet ve hadisler,  kötü alışkanlıklarla ilgili ayet meali,  kötü alışkanlıklarla ilgili ayet,  kötü alışkanlıklarla ilgili ayet mealleri,  kotu davranişla ile ilgili 5 tane ayetler,  islam dinine göre kötü alışkanlıklarla ilgili ayet ve hadisler