+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Meal ve Tefsir Kategorisinden Dinimizde temizlik ile ilgili ayet mealleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Dinimizde temizlik ile ilgili ayet mealleri

  Reklam
  Sual: Selamunaleyküm Merhaba Dinimizde temizlik ile ilgili ayet meallerine ihtiyacım var bana yardımcı olur musunuz ? ? 2. 2
  Abdullatif
  seyyah

  --->: dinimizde temizlik ile ilgili ayet mealleri


  Reklam  Cevap:
  Ey iman edenler namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. (5/6)

  Hani kendisinden bir güvenlik olarak sizi bir uyuklama bürüyordu. Sizi kendisiyle tertemiz kılmak sizden şeytanın pisliklerini gidermek kalblerinizin üstünde (güven ve kararlılık duygusunu) pekiştirmek ve bununla ayaklarınızı (arz üzerinde) sağlamlaştırmak için size gökten su indiriyordu. (8/11)

  Elbiseni temizle. (74/4)

  https://www.mumsema.org/kuran-meali/...i-ayetler.html

  https://www.mumsema.org/hadisler-bol...-hadisler.html

 3. 3
  bana bak
  Devamlı Üye
  temizlik ile ilgili ayetler ve mealleri

  "Allah, üzerinize gökten yağmur indiriyor; onunla sizi pisliklerden temizlesin, diye." (el-Enfâl, 11).

  Ayet: "Ey iman edenler namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. "(5/6)

+ Yorum Gönder

temizlik ile ilgili ayet mealleri

dinimizde temizlik ile ilgili ayetler

temizlik ile ilgili ayetler mealleri