+ Yorum Gönder
Dualar ve Kur'anda Dua Kategorisinden Çocuk sahibi olmak isteyenler! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. muhammediyim
  Üye
  Reklam

  Çocuk sahibi olmak isteyenler!

  Reklam

  Çocuk sahibi olmak isteyenler! Mumsema Çocuk sahibi olmak isteyen kardeşlerim, öncelikle anlamamız gerekir ki!

  Ayette de bildirildiği üzere Mülk ALLAHındır istediğine verir..Buna cocuk veya herşey dahildir, tabi vermemesi illa ki bir sebe be dayanır..Elimizden gelecek tek şey RABbimizin bizim hakkımızda yazdığı kadere rıza göstermek, Onun Esmalarının yüceliğini düşünerek ona layıkı şekilde tevekkül etmek ve dua etmektir..


  Göklerin ve yerin hükümranlığı yalnız ALLAH'a aittir. O dilediğini yaratır, dilediğine kız çocuk, dilediğine de erkek çocuk bahşeder.

  Şura suresi 49. ayet

  Şura suresi 50. ayet

  Yahut ALLAH onları erkek ve kız olmak üzere çift verir, dilediğini de kısır yapar. Şüphesiz ki O her şeyi bilir. O'nun her şeye gücü yeter.

  Ali imran süresi 38. ayet

  38- Orada Zekeriyya, Rabbine dua etti: "Rabbim! Bana katından hayırlı bir nesil ver. Şüphesiz sen, duayı hakkıyle işitensin" dedi..

  Saffat suresi 100. ayet

  "Ey Rabbim! Bana salihlerden (bir oğul) ihsan et!"  RABbim hayırlı evlatlar nasib etsin tüm isteyen kardeşlerimize..amin

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Çocuk sahibi olmak isteyenler!


  Reklam


  Çocuk sahibi olmak için okunacak dua  "Rabbimiz, bizim soyumuzdan, neslimizden göz aydınlığı olacak zürriyetler nasip eyle ve bizleri takva sahibi kimselere önder kıl Ya Rabbi..."(Furkan, 25/74.)+ Yorum Gönder