Konusunu Oylayın.: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye İşaret Eden Ayetler

5 üzerinden 3.91 | Toplam : 11 kişi
Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye İşaret Eden Ayetler
 1. 12.Ekim.2008, 18:20
  1
  Gülehasret
  Kıdemli Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 19.Mart.2008
  Üye No: 13319
  Mesaj Sayısı: 1,188
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 15
  Bulunduğu yer: aşkından eriyim ya Rasulullah

  Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye İşaret Eden Ayetler


  Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye İşaret Eden Ayetler Mumsema
  KURAN'DA AHİR ZAMANA VE MEHDİ'YE İŞARET EDEN AYETLER

  Biz ise, yeryüzünde güçten düşürülenlere lütufta bulunmak, onları önderler yapmak ve mirasçılar kılmak istiyoruz. (Kasas Suresi, 5)
  Biz hangi memlekete bir peygamber gönderdiysek onun halkı yalvarıp-yakarsınlar diye, mutlaka onları dayanılmaz bir zorluk (yoksulluk) ve sıkıntıyla yakalayıvermişiz. (Araf Suresi, 94)
  Andolsun, senden önceki ümmetlere (peygamberler) gönderdik de onları dayanılmaz zorluk (yoksulluk) ve sıkıntılarla çeviriverdik. Umulur ki yalvarırlar diye. (Enam Suresi, 42)
  Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: "Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize katından bir yardım eden yolla" diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? (Nisa Suresi, 75)
  İnsanların kendi ellerinin kazandığı dolayısıyla, karada ve denizde fesad ortaya çıktı. Umulur ki, dönerler diye (Allah) onlara yaptıklarının bir kısmını kendilerine taddırmaktadır. (Rum Suresi, 41)
  Allah bir şehri örnek verdi: (Halkı) Güvenlik ve huzur içindeydi, rızkı da her yerden bol bol gelmekteydi; fakat Allah'ın nimetlerine nankörlük etti, böylece Allah yaptıklarına karşılık olarak, ona açlık ve korku elbisesini tattırdı. (Nahl Suresi, 112)
  Yoksa sizden önce gelip-geçenlerin hali başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlara öyle bir yoksulluk, öyle dayanılmaz bir zorluk çattı ve öylesine sarsıldılar ki, sonunda elçi, beraberindeki mü'minlerle; "Allah'ın yardımı ne zaman?" diyordu. Dikkat edin. Şüphesiz Allah'ın yardımı pek yakındır. (Bakara Suresi, 214)
  . Sonra onların arkasından öyle nesiller türedi ki, namaz (kılma duyarlılığın)ı kaybettiler ve şehvetlerine kapılıp-uydular. Böylece bunlar azgınlıklarının cezasıyla karşılaşacaklardır. (Meryem Suresi, 59)
  Kim de benim zikrimden yüz çevirirse, artık onun için sıkıntılı bir geçim vardır... (Taha Suresi, 124)
  Eğer o ülkeler halkı inansalardı ve korkup-sakınsalardı, gerçekten üzerlerine hem gökten, hem yerden (sayısız) bolluklar (bereketler) açardık; ancak onlar yalanladılar, biz de onları kazanageldikleri nedeniyle yakalayıverdik. (Araf Suresi, 96)
  Sizden önceki nesillerden onlardan kurtardığımızdan pek azı dışında yeryüzünde bozgunculuğu önleyecek fazilet sahibi kişiler bulunmalı değil miydi? Zulmedenler ise, içinde bulundukları refahın peşine düştüler. Onlar, suçlu-günahkarlardı. (Hud Suresi, 116)
  O, iş başına geçti mi (ya da sırtını çevirip gitti mi) yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya, ekini ve nesli helak etmeye çaba harcar. Allah ise, bozgunculuğu sevmez. (Bakara Suresi, 205)
  ***
  Gerçekten sen, gönderilen (elçi)lerdensin. Dosdoğru bir yol üzerinde(sin). (Yasin Suresi, 3-4)
  Kitap ehlinden ve müşriklerden inkar edenler, kendilerine apaçık bir delil gelinceye kadar, (bulundukları durumdan) kopup-ayrılacak değillerdi. (O delil de) Allah'tan gönderilmiş bir elçi (ki,) tertemiz sahifeleri okumaktadır; onların içinde dosdoğru 'yazılı-hükümler' vardır. (Beyyine Suresi, 1-3)
  İçlerinden bir adama: "İnsanları uyar ve iman edenlere, muhakkak kendileri için Rableri katında 'gerçek bir makam' olduğunu müjde ver" diye vahyetmemiz, insanlara şaşırtıcı mı geldi? İnkar edenler: "Gerçekten bu, açıkça bir büyücüdür" dediler. (Yunus Suresi, 2)
  Her ümmetin bir resulü vardır. Onlara resulleri geldiği zaman, aralarında adaletle hüküm verilir ve onlar zulme uğratılmazlar. (Yunus Suresi, 47)
  Müşrikler istemese de o dini (İslam'ı) bütün dinlere üstün kılmak için elçisini hidayetle ve hak dinle gönderen O'dur. (Tevbe Suresi, 33)
  Ki O, elçilerini hidayetle ve hak din ile, diğer bütün dinlere karşı üstün kılmak için gönderdi. Şahid olarak Allah yeter. (Fetih Suresi, 28)
  Ey iman edenler, içinizden kim dininden geri döner (irtidat eder)se, Allah (yerine) kendisinin onları sevdiği, onların da kendisini sevdiği mü'minlere karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı ise 'güçlü ve onurlu,' Allah yolunda cehd eden (çaba harcayan) ve kınayıcının kınamasından korkmayan bir topluluk getirir. Bu, Allah'ın bir fazlıdır, onu dilediğine verir. Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir. (Maide Suresi, 54)
  Sizden; hayra çağıran, iyiliği (marufu) emreden ve kötülükten (münkerden) sakındıran bir topluluk bulunsun. Kurtuluşa erenler işte bunlardır. (Al-i İmran Suresi, 104)
  Ve onların içinden, sabrettikleri zaman emrimizle doğru yola iletip-yönelten önderler kıldık; onlar bizim ayetlerimize kesin bilgiyle inanıyorlardı. (Secde Suresi, 24)
  Dedi ki: "Kiminiz kiminize düşman olarak, hepiniz ordan inin. Artık size Benden bir yol gösterici gelecektir; kim Benim hidayetime uyarsa artık o şaşırıp sapmaz ve mutsuz olmaz." (Taha Suresi, 123)
  Doğruyu getiren ve doğrulayanlara gelince; işte onlar muttaki (takva sahibi) olanlardır. (Zümer Suresi, 33)
  ***
  Fitne kalmayıncaya ve dinin hepsi Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Şayet vazgeçecek olurlarsa, şüphesiz Allah, yaptıklarını görendir. (Enfal Suresi, 39)
  İnkar edenlere de ki: "Yakında yenilgiye uğratılacaksınız ve toplanıp cehenneme sürüleceksiniz." Ne kötü yataktır o. (Al-i İmran Suresi, 12)
  Bizim uğrumuzda cehd edenlere (çaba harcayanlara), şüphesiz yollarımızı gösteririz. Gerçekten Allah, ihsan edenlerle beraberdir. (Ankebut Suresi, 69)
  Musa kavmine: "Allah'tan yardım dileyin ve sabredin. Gerçek şu ki, arz Allah'ındır; ona kullarından dilediğini mirasçı kılar. En güzel sonuç muttakiler içindir." dedi. Dediler ki: "Sen bize gelmeden önce de, geldikten sonra da eziyete uğratıldık." (Musa:) "Umulur ki, Rabbiniz düşmanınızı helak edecek ve sizleri yeryüzünde halifeler (egemenler) kılacak, böylece nasıl davranacağınızı gözleyecek" dedi. (Araf Suresi, 128-129)
  O, suçlu-günahkarlar istemese de, hakkı gerçekleştirmek ve batılı geçersiz kılmak için (böyle istiyordu.) (Enfal Suresi, 8)
  Hayır, biz hakkı batılın üstüne fırlatırız, o da onun beynini darmadağın eder. Bir de bakarsın ki, o, yok olup gitmiştir. (Allah'a karşı) Nitelendiregeldiklerinizden dolayı eyvahlar size. (Enbiya Suresi, 18)
  De ki: "Şüphesiz Rabbim hakkı (batılın yerine veya dilediği kimsenin kalbine) koyar. O, gaybleri bilendir. De ki: "Hak geldi; batıl ise ne (bir şey) ortaya çıkarabilir, ne geri getirebilir." (Sebe Suresi, 48-49)
  De ki: "Hak geldi, batıl yok oldu. Hiç şüphesiz batıl yok olucudur. (İsra Suresi, 81)
  Ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler istemese de Allah, kendi nurunu tamamlamaktan başkasını istemiyor. (Tevbe Suresi, 32)
  Onlar ki, yanlarındaki Tevrat'ta ve İncil'de (geleceği) yazılı bulacakları ümmi haber getirici (Nebi) olan elçiye (Resul) uyarlar; o, onlara marufu (iyiliği) emrediyor, münkeri (kötülüğü) yasaklıyor, temiz şeyleri helal, murdar şeyleri haram kılıyor ve onların ağır yüklerini, üzerlerindeki zincirleri indiriyor. Ona inananlar, destek olup savunanlar, yardım edenler ve onunla birlikte indirilen nuru izleyenler; işte kurtuluşa erenler bunlardır. (Araf Suresi, 157)
  Onlar, Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa Allah, kendi nurunu tamamlayıcıdır; kafirler hoş görmese bile. (Saff Suresi, 8)
  Sonra biz, elçilerimizi ve iman edenleri böyle kurtarırız; mü'minleri kurtarmamız bizim üzerimize bir haktır. (Yunus Suresi, 103)
  Allah, iman edenlerin velisi (dostu ve destekçisi)dir. Onları karanlıklardan nura çıkarır; inkar edenlerin velileri ise tağut'tur. Onları nurdan karanlıklara çıkarırlar. İşte onlar, ateşin halkıdırlar, onda süresiz kalacaklardır. (Bakara Suresi, 257)
  Dediler ki: "Eğer seninle birlikte hidayete uyacak olursak, yerimizden (yurdumuzdan ve konumumuzdan) çekilip-kopartılırız." Oysa biz onları, kendi katımızdan bir rızık olarak her şeyin ürününün aktarılıp toplandığı, güvenli bir harem'de yerleşik kılmadık mı? Fakat onların çoğu bilmiyorlar. (Kasas Suresi, 57)
  İşte böyle, senden önce de (herhangi) bir memlekete bir elçi göndermiş olmayalım, mutlaka onun refah içinde şımarıp azan önde gelenleri (şöyle) demişlerdir: 'Gerçekten biz, atalarımızı bir ümmet (din) üzerinde bulduk ve doğrusu biz, onların izlerine (eserlerine) uymuş kimseleriz'(O peygamberlerden her biri şöyle) Demiştir: 'Ben size atalarınızı üstünde bulduğunuz şeyden daha doğru olanını getirmiş olsam da mı? Onlar da demişlerdi ki: 'Doğrusu biz, kendisiyle gönderildiğiniz şeye kafir olanlarız'. (Zuhruf Suresi, 23-24)
  ***
  Gönderilmişlere selam olsun. (Saffat Suresi, 181)
  İşte bunlar, Allah'ın ayetleridir; onları sana bir hak olarak okuyoruz. Sen de gönderilen elçilerdensin. (Bakara Suresi, 252)
  ... Her nerede olursanız, Allah sizleri bir araya getirecektir. Şüphesiz Allah, her şeye güç yetirendir. (Bakara Suresi, 148)
  Ve derlerdi ki: "Biz, ünlenmiş bir şair için ilahlarımızı terk mi edeceğiz?" Hayır, o, hakkı getirmiş ve gönderilen (elçi)leri de doğrulamıştı. (Saffat Suresi, 36-37)
  Andolsun, gönderilen kullarımıza (şu) sözümüz geçmiştir: Gerçekten onlar, muhakkak nusret (yardım ve zafer) bulacaklardır. Ve hiç şüphesiz; bizim ordularımız, üstün gelecek olanlar onlardır. (Saffat Suresi, 171-173)
  Andolsun senden önce de elçiler yalanlandı; onlara, yardımımız gelinceye kadar yalanlandıkları ve eziyete uğratıldıkları şeye sabrettiler. Allah'ın sözlerini (va'dlerini) değiştirebilecek yoktur. Andolsun, gönderilenlerin haberlerinden bir bölümü sana da geldi. (Enam Suresi, 34)
  Birbiri ardınca gönderilenlere andolsun (Mürselat Suresi, 1)
  Elçilerini hidayet ve hak din üzere gönderen O'dur. Öyle ki onu (hak din olan İslam'ı) bütün dinlere karşı üstün kılacaktır; müşrikler hoş görmese bile. (Saff Suresi, 9)
  ***
  Allah içinizden iman edenlere ve salih amelde bulunanlara vaadetmiştir: Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl 'güç ve iktidar sahibi' kıldıysa, onları da yeryüzünde 'güç ve iktidar sahibi' kılacak, kendileri için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve onları korkularından sonra güvenliğe çevirecektir... (Nur Suresi, 55)
  Allah'ın yardımı ve fetih geldiği zaman, ve insanların Allah'ın dinine dalga dalga girdiklerini gördüğünde, hemen Rabbini hamd ile tesbih et ve O'ndan mağfiret dile. Çünkü O, tevbeleri çok kabul edendir. (Nasr Suresi, 1-3)
  Andolsun, biz Zikir'den sonra Zebur'da da: "Şüphesiz Arz'a salih kullarım varisçi olacaktır" diye yazdık. (Enbiya Suresi, 105)
  Ve sizi onların topraklarına, yurtlarına, mallarına ve daha ayak basmadığınız bir yere mirasçı kıldı. Allah, her şeye güç yetirendir. (Ahzab Suresi, 27)
  Sonra, nasıl yapıp-davranacaksınız diye gözlemek için, onların ardından sizi yeryüzünde halifeler kıldık. (Yunus Suresi, 14)
  ... Kötülüğü açıp gideren ve sizi yeryüzünün halifeleri kılan mı? Allah ile beraber başka bir ilah mı? Ne az öğüt-alıp düşünüyorsunuz. (Neml Suresi, 62)
  Onlar ki, yeryüzünde kendilerini yerleştirir, iktidar sahibi kılarsak, dosdoğru namazı kılarlar, zekatı verirler, ma'rufu emrederler, münkerden sakındırırlar. Bütün işlerin sonu Allah'a aittir. (Hac Suresi, 41)
  Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz. (Al-i İmran Suresi, 139)
  Ancak iman edenler, salih amellerde bulunanlar ve Allah'ı çokça zikredenler ile zulme uğratıldıktan sonra zafer kazananlar başka. Zulmetmekte olanlar, nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceklerini pek yakında bileceklerdir. (Şuara Suresi, 227)
  Kendisine bereketler kıldığımız yerin doğusuna da, batısına da o hor kılınıp-zayıf bırakılanları (müstaz'afları) mirasçılar kıldık... (Araf Suresi, 137)
  Allah, yazmıştır: "Andolsun, ben galip geleceğim ve elçilerim de." Gerçekten Allah, en büyük kuvvet sahibidir, güçlü ve üstün olandır. (Mücadele Suresi, 21)
  Allah'ı, sakın elçilerine verdiği sözden dönen sanma. Gerçekten Allah azizdir, intikam sahibidir. (İbrahim Suresi, 47)
  Ve onlardan sonra sizi o arza mutlaka yerleştireceğiz. İşte bu, makamımdan korkana ve tehdidimden korkana ait (bir ayrıcalıktır). Fetih istediler, (sonunda) her zorba inatçı bozguna uğrayıp -yok oldu- gitti. (İbrahim Suresi, 14-15)
  Ve seveceğiniz bir başka (nimet) daha var: Allah'tan 'yardım ve zafer (nusret)' ve yakın bir fetih. Mü'minleri müjdele. (Saff Suresi, 13)
  Şüphesiz, Biz sana apaçık bir fetih verdik. Öyle ki Allah, senin geçmiş ve gelecek (her) günahını bağışlasın, üzerindeki nimetini tamamlasın ve seni dosdoğru bir yola yöneltsin. Ve Allah, sana 'üstün ve onurlu' bir zaferle yardım etsin. (Fetih Suresi, 1-3)
  ... Fakat Allah, sizin bilmediğinizi bildi, böylece bundan önce size yakın bir fetih (nasib) kıldı. (Fetih Suresi, 27)
  Müjde, dünya hayatında ve ahirette onlarındır. Allah'ın sözleri için değişiklik yoktur. İşte büyük 'kurtuluş ve mutluluk' budur. (Yunus Suresi, 64)
  De ki: "Herkes gözetlemektedir; siz de gözleyip durun. Sonunda, dümdüz (dosdoğru) yolun sahipleri kimlermiş ve doğru yola ulaşan kimlermiş, pek yakında öğreneceksiniz." (Taha Suresi, 135)
  Allah kendi (dini)ne yardım edenlere kesin olarak yardım eder. Şüphesiz Allah, güçlü olandır, aziz olandır. (Hac Suresi, 40)
  Ey iman edenler, Allah'a itaat edin; elçiye itaat edin ve sizden olan emir sahiplerine de. (Nisa Suresi, 59)
  "Korkma" dedik. "Muhakkak sen üstün geleceksin." (Taha Suresi, 68)
  ***
  Gerçekten Allah'ın Kitabını okuyanlar, namazı dosdoğru kılanlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden gizli ve açık infak edenler; kesin olarak zarara uğramayacak bir ticareti umabilirler. (Fatır Suresi, 29)
  Mallarını Allah yolunda infak edenlerin örneği yedi başak bitiren, her bir başakta yüz tane bulunan bir tek tanenin örneği gibidir. Allah, dilediğine kat kat artırır. Allah (ihsanı) bol olandır, bilendir. (Bakara Suresi, 261)
  Rabbinizin rızkından yiyin ve O'na şükredin. Güzel bir şehir ve bağışlayan bir Rabbiniz var. (Sebe Suresi, 15)
  Sizin yanınızda olan tükenir, Allah'ın katında olan ise kalıcıdır. Sabredenlerin karşılığını yaptıklarının en güzeliyle biz muhakkak vereceğiz. Erkek olsun, kadın olsun, bir mü'min olarak kim salih bir amelde bulunursa, hiç şüphesiz biz onu güzel bir hayatla yaşatırız ve onların karşılığını, yaptıklarının en güzeliyle muhakkak veririz. (Nahl Suresi, 96-97)
  Allah barış yurduna çağırır ve kimi dilerse dosdoğru yola yöneltip-iletir. Güzellik yapanlara daha güzeli ve fazlası vardır. Onların yüzlerini ne bir karartı sarar, ne bir zillet, işte onlar cennetin halkıdırlar; orada süresiz kalacaklardır. (Yunus Suresi, 25-26)
  De ki: "Şüphesiz 'lutuf ve ihsan (fazl)' Allah'ın elindedir, onu dilediğine verir. Allah (rahmeti) geniş olandır, bilendir. O, kime dilerse rahmetini tahsis eder, Allah büyük 'lutuf ve ihsan (fazl)' sahibidir." (Al-i İmran Suresi, 73-74)
  Kime dilerse hikmeti ona verir; şüphesiz kendisine hikmet verilene büyük bir hayır da verilmiştir. Temiz akıl sahiplerinden başkası öğüt alıp-düşünmez. (Bakara Suresi, 269)
  kuran ahlakı


 2. 12.Ekim.2008, 18:20
  1
  Kıdemli Üye  KURAN'DA AHİR ZAMANA VE MEHDİ'YE İŞARET EDEN AYETLER

  Biz ise, yeryüzünde güçten düşürülenlere lütufta bulunmak, onları önderler yapmak ve mirasçılar kılmak istiyoruz. (Kasas Suresi, 5)
  Biz hangi memlekete bir peygamber gönderdiysek onun halkı yalvarıp-yakarsınlar diye, mutlaka onları dayanılmaz bir zorluk (yoksulluk) ve sıkıntıyla yakalayıvermişiz. (Araf Suresi, 94)
  Andolsun, senden önceki ümmetlere (peygamberler) gönderdik de onları dayanılmaz zorluk (yoksulluk) ve sıkıntılarla çeviriverdik. Umulur ki yalvarırlar diye. (Enam Suresi, 42)
  Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: "Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize katından bir yardım eden yolla" diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? (Nisa Suresi, 75)
  İnsanların kendi ellerinin kazandığı dolayısıyla, karada ve denizde fesad ortaya çıktı. Umulur ki, dönerler diye (Allah) onlara yaptıklarının bir kısmını kendilerine taddırmaktadır. (Rum Suresi, 41)
  Allah bir şehri örnek verdi: (Halkı) Güvenlik ve huzur içindeydi, rızkı da her yerden bol bol gelmekteydi; fakat Allah'ın nimetlerine nankörlük etti, böylece Allah yaptıklarına karşılık olarak, ona açlık ve korku elbisesini tattırdı. (Nahl Suresi, 112)
  Yoksa sizden önce gelip-geçenlerin hali başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlara öyle bir yoksulluk, öyle dayanılmaz bir zorluk çattı ve öylesine sarsıldılar ki, sonunda elçi, beraberindeki mü'minlerle; "Allah'ın yardımı ne zaman?" diyordu. Dikkat edin. Şüphesiz Allah'ın yardımı pek yakındır. (Bakara Suresi, 214)
  . Sonra onların arkasından öyle nesiller türedi ki, namaz (kılma duyarlılığın)ı kaybettiler ve şehvetlerine kapılıp-uydular. Böylece bunlar azgınlıklarının cezasıyla karşılaşacaklardır. (Meryem Suresi, 59)
  Kim de benim zikrimden yüz çevirirse, artık onun için sıkıntılı bir geçim vardır... (Taha Suresi, 124)
  Eğer o ülkeler halkı inansalardı ve korkup-sakınsalardı, gerçekten üzerlerine hem gökten, hem yerden (sayısız) bolluklar (bereketler) açardık; ancak onlar yalanladılar, biz de onları kazanageldikleri nedeniyle yakalayıverdik. (Araf Suresi, 96)
  Sizden önceki nesillerden onlardan kurtardığımızdan pek azı dışında yeryüzünde bozgunculuğu önleyecek fazilet sahibi kişiler bulunmalı değil miydi? Zulmedenler ise, içinde bulundukları refahın peşine düştüler. Onlar, suçlu-günahkarlardı. (Hud Suresi, 116)
  O, iş başına geçti mi (ya da sırtını çevirip gitti mi) yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya, ekini ve nesli helak etmeye çaba harcar. Allah ise, bozgunculuğu sevmez. (Bakara Suresi, 205)
  ***
  Gerçekten sen, gönderilen (elçi)lerdensin. Dosdoğru bir yol üzerinde(sin). (Yasin Suresi, 3-4)
  Kitap ehlinden ve müşriklerden inkar edenler, kendilerine apaçık bir delil gelinceye kadar, (bulundukları durumdan) kopup-ayrılacak değillerdi. (O delil de) Allah'tan gönderilmiş bir elçi (ki,) tertemiz sahifeleri okumaktadır; onların içinde dosdoğru 'yazılı-hükümler' vardır. (Beyyine Suresi, 1-3)
  İçlerinden bir adama: "İnsanları uyar ve iman edenlere, muhakkak kendileri için Rableri katında 'gerçek bir makam' olduğunu müjde ver" diye vahyetmemiz, insanlara şaşırtıcı mı geldi? İnkar edenler: "Gerçekten bu, açıkça bir büyücüdür" dediler. (Yunus Suresi, 2)
  Her ümmetin bir resulü vardır. Onlara resulleri geldiği zaman, aralarında adaletle hüküm verilir ve onlar zulme uğratılmazlar. (Yunus Suresi, 47)
  Müşrikler istemese de o dini (İslam'ı) bütün dinlere üstün kılmak için elçisini hidayetle ve hak dinle gönderen O'dur. (Tevbe Suresi, 33)
  Ki O, elçilerini hidayetle ve hak din ile, diğer bütün dinlere karşı üstün kılmak için gönderdi. Şahid olarak Allah yeter. (Fetih Suresi, 28)
  Ey iman edenler, içinizden kim dininden geri döner (irtidat eder)se, Allah (yerine) kendisinin onları sevdiği, onların da kendisini sevdiği mü'minlere karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı ise 'güçlü ve onurlu,' Allah yolunda cehd eden (çaba harcayan) ve kınayıcının kınamasından korkmayan bir topluluk getirir. Bu, Allah'ın bir fazlıdır, onu dilediğine verir. Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir. (Maide Suresi, 54)
  Sizden; hayra çağıran, iyiliği (marufu) emreden ve kötülükten (münkerden) sakındıran bir topluluk bulunsun. Kurtuluşa erenler işte bunlardır. (Al-i İmran Suresi, 104)
  Ve onların içinden, sabrettikleri zaman emrimizle doğru yola iletip-yönelten önderler kıldık; onlar bizim ayetlerimize kesin bilgiyle inanıyorlardı. (Secde Suresi, 24)
  Dedi ki: "Kiminiz kiminize düşman olarak, hepiniz ordan inin. Artık size Benden bir yol gösterici gelecektir; kim Benim hidayetime uyarsa artık o şaşırıp sapmaz ve mutsuz olmaz." (Taha Suresi, 123)
  Doğruyu getiren ve doğrulayanlara gelince; işte onlar muttaki (takva sahibi) olanlardır. (Zümer Suresi, 33)
  ***
  Fitne kalmayıncaya ve dinin hepsi Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın. Şayet vazgeçecek olurlarsa, şüphesiz Allah, yaptıklarını görendir. (Enfal Suresi, 39)
  İnkar edenlere de ki: "Yakında yenilgiye uğratılacaksınız ve toplanıp cehenneme sürüleceksiniz." Ne kötü yataktır o. (Al-i İmran Suresi, 12)
  Bizim uğrumuzda cehd edenlere (çaba harcayanlara), şüphesiz yollarımızı gösteririz. Gerçekten Allah, ihsan edenlerle beraberdir. (Ankebut Suresi, 69)
  Musa kavmine: "Allah'tan yardım dileyin ve sabredin. Gerçek şu ki, arz Allah'ındır; ona kullarından dilediğini mirasçı kılar. En güzel sonuç muttakiler içindir." dedi. Dediler ki: "Sen bize gelmeden önce de, geldikten sonra da eziyete uğratıldık." (Musa:) "Umulur ki, Rabbiniz düşmanınızı helak edecek ve sizleri yeryüzünde halifeler (egemenler) kılacak, böylece nasıl davranacağınızı gözleyecek" dedi. (Araf Suresi, 128-129)
  O, suçlu-günahkarlar istemese de, hakkı gerçekleştirmek ve batılı geçersiz kılmak için (böyle istiyordu.) (Enfal Suresi, 8)
  Hayır, biz hakkı batılın üstüne fırlatırız, o da onun beynini darmadağın eder. Bir de bakarsın ki, o, yok olup gitmiştir. (Allah'a karşı) Nitelendiregeldiklerinizden dolayı eyvahlar size. (Enbiya Suresi, 18)
  De ki: "Şüphesiz Rabbim hakkı (batılın yerine veya dilediği kimsenin kalbine) koyar. O, gaybleri bilendir. De ki: "Hak geldi; batıl ise ne (bir şey) ortaya çıkarabilir, ne geri getirebilir." (Sebe Suresi, 48-49)
  De ki: "Hak geldi, batıl yok oldu. Hiç şüphesiz batıl yok olucudur. (İsra Suresi, 81)
  Ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler istemese de Allah, kendi nurunu tamamlamaktan başkasını istemiyor. (Tevbe Suresi, 32)
  Onlar ki, yanlarındaki Tevrat'ta ve İncil'de (geleceği) yazılı bulacakları ümmi haber getirici (Nebi) olan elçiye (Resul) uyarlar; o, onlara marufu (iyiliği) emrediyor, münkeri (kötülüğü) yasaklıyor, temiz şeyleri helal, murdar şeyleri haram kılıyor ve onların ağır yüklerini, üzerlerindeki zincirleri indiriyor. Ona inananlar, destek olup savunanlar, yardım edenler ve onunla birlikte indirilen nuru izleyenler; işte kurtuluşa erenler bunlardır. (Araf Suresi, 157)
  Onlar, Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa Allah, kendi nurunu tamamlayıcıdır; kafirler hoş görmese bile. (Saff Suresi, 8)
  Sonra biz, elçilerimizi ve iman edenleri böyle kurtarırız; mü'minleri kurtarmamız bizim üzerimize bir haktır. (Yunus Suresi, 103)
  Allah, iman edenlerin velisi (dostu ve destekçisi)dir. Onları karanlıklardan nura çıkarır; inkar edenlerin velileri ise tağut'tur. Onları nurdan karanlıklara çıkarırlar. İşte onlar, ateşin halkıdırlar, onda süresiz kalacaklardır. (Bakara Suresi, 257)
  Dediler ki: "Eğer seninle birlikte hidayete uyacak olursak, yerimizden (yurdumuzdan ve konumumuzdan) çekilip-kopartılırız." Oysa biz onları, kendi katımızdan bir rızık olarak her şeyin ürününün aktarılıp toplandığı, güvenli bir harem'de yerleşik kılmadık mı? Fakat onların çoğu bilmiyorlar. (Kasas Suresi, 57)
  İşte böyle, senden önce de (herhangi) bir memlekete bir elçi göndermiş olmayalım, mutlaka onun refah içinde şımarıp azan önde gelenleri (şöyle) demişlerdir: 'Gerçekten biz, atalarımızı bir ümmet (din) üzerinde bulduk ve doğrusu biz, onların izlerine (eserlerine) uymuş kimseleriz'(O peygamberlerden her biri şöyle) Demiştir: 'Ben size atalarınızı üstünde bulduğunuz şeyden daha doğru olanını getirmiş olsam da mı? Onlar da demişlerdi ki: 'Doğrusu biz, kendisiyle gönderildiğiniz şeye kafir olanlarız'. (Zuhruf Suresi, 23-24)
  ***
  Gönderilmişlere selam olsun. (Saffat Suresi, 181)
  İşte bunlar, Allah'ın ayetleridir; onları sana bir hak olarak okuyoruz. Sen de gönderilen elçilerdensin. (Bakara Suresi, 252)
  ... Her nerede olursanız, Allah sizleri bir araya getirecektir. Şüphesiz Allah, her şeye güç yetirendir. (Bakara Suresi, 148)
  Ve derlerdi ki: "Biz, ünlenmiş bir şair için ilahlarımızı terk mi edeceğiz?" Hayır, o, hakkı getirmiş ve gönderilen (elçi)leri de doğrulamıştı. (Saffat Suresi, 36-37)
  Andolsun, gönderilen kullarımıza (şu) sözümüz geçmiştir: Gerçekten onlar, muhakkak nusret (yardım ve zafer) bulacaklardır. Ve hiç şüphesiz; bizim ordularımız, üstün gelecek olanlar onlardır. (Saffat Suresi, 171-173)
  Andolsun senden önce de elçiler yalanlandı; onlara, yardımımız gelinceye kadar yalanlandıkları ve eziyete uğratıldıkları şeye sabrettiler. Allah'ın sözlerini (va'dlerini) değiştirebilecek yoktur. Andolsun, gönderilenlerin haberlerinden bir bölümü sana da geldi. (Enam Suresi, 34)
  Birbiri ardınca gönderilenlere andolsun (Mürselat Suresi, 1)
  Elçilerini hidayet ve hak din üzere gönderen O'dur. Öyle ki onu (hak din olan İslam'ı) bütün dinlere karşı üstün kılacaktır; müşrikler hoş görmese bile. (Saff Suresi, 9)
  ***
  Allah içinizden iman edenlere ve salih amelde bulunanlara vaadetmiştir: Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl 'güç ve iktidar sahibi' kıldıysa, onları da yeryüzünde 'güç ve iktidar sahibi' kılacak, kendileri için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve onları korkularından sonra güvenliğe çevirecektir... (Nur Suresi, 55)
  Allah'ın yardımı ve fetih geldiği zaman, ve insanların Allah'ın dinine dalga dalga girdiklerini gördüğünde, hemen Rabbini hamd ile tesbih et ve O'ndan mağfiret dile. Çünkü O, tevbeleri çok kabul edendir. (Nasr Suresi, 1-3)
  Andolsun, biz Zikir'den sonra Zebur'da da: "Şüphesiz Arz'a salih kullarım varisçi olacaktır" diye yazdık. (Enbiya Suresi, 105)
  Ve sizi onların topraklarına, yurtlarına, mallarına ve daha ayak basmadığınız bir yere mirasçı kıldı. Allah, her şeye güç yetirendir. (Ahzab Suresi, 27)
  Sonra, nasıl yapıp-davranacaksınız diye gözlemek için, onların ardından sizi yeryüzünde halifeler kıldık. (Yunus Suresi, 14)
  ... Kötülüğü açıp gideren ve sizi yeryüzünün halifeleri kılan mı? Allah ile beraber başka bir ilah mı? Ne az öğüt-alıp düşünüyorsunuz. (Neml Suresi, 62)
  Onlar ki, yeryüzünde kendilerini yerleştirir, iktidar sahibi kılarsak, dosdoğru namazı kılarlar, zekatı verirler, ma'rufu emrederler, münkerden sakındırırlar. Bütün işlerin sonu Allah'a aittir. (Hac Suresi, 41)
  Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz. (Al-i İmran Suresi, 139)
  Ancak iman edenler, salih amellerde bulunanlar ve Allah'ı çokça zikredenler ile zulme uğratıldıktan sonra zafer kazananlar başka. Zulmetmekte olanlar, nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceklerini pek yakında bileceklerdir. (Şuara Suresi, 227)
  Kendisine bereketler kıldığımız yerin doğusuna da, batısına da o hor kılınıp-zayıf bırakılanları (müstaz'afları) mirasçılar kıldık... (Araf Suresi, 137)
  Allah, yazmıştır: "Andolsun, ben galip geleceğim ve elçilerim de." Gerçekten Allah, en büyük kuvvet sahibidir, güçlü ve üstün olandır. (Mücadele Suresi, 21)
  Allah'ı, sakın elçilerine verdiği sözden dönen sanma. Gerçekten Allah azizdir, intikam sahibidir. (İbrahim Suresi, 47)
  Ve onlardan sonra sizi o arza mutlaka yerleştireceğiz. İşte bu, makamımdan korkana ve tehdidimden korkana ait (bir ayrıcalıktır). Fetih istediler, (sonunda) her zorba inatçı bozguna uğrayıp -yok oldu- gitti. (İbrahim Suresi, 14-15)
  Ve seveceğiniz bir başka (nimet) daha var: Allah'tan 'yardım ve zafer (nusret)' ve yakın bir fetih. Mü'minleri müjdele. (Saff Suresi, 13)
  Şüphesiz, Biz sana apaçık bir fetih verdik. Öyle ki Allah, senin geçmiş ve gelecek (her) günahını bağışlasın, üzerindeki nimetini tamamlasın ve seni dosdoğru bir yola yöneltsin. Ve Allah, sana 'üstün ve onurlu' bir zaferle yardım etsin. (Fetih Suresi, 1-3)
  ... Fakat Allah, sizin bilmediğinizi bildi, böylece bundan önce size yakın bir fetih (nasib) kıldı. (Fetih Suresi, 27)
  Müjde, dünya hayatında ve ahirette onlarındır. Allah'ın sözleri için değişiklik yoktur. İşte büyük 'kurtuluş ve mutluluk' budur. (Yunus Suresi, 64)
  De ki: "Herkes gözetlemektedir; siz de gözleyip durun. Sonunda, dümdüz (dosdoğru) yolun sahipleri kimlermiş ve doğru yola ulaşan kimlermiş, pek yakında öğreneceksiniz." (Taha Suresi, 135)
  Allah kendi (dini)ne yardım edenlere kesin olarak yardım eder. Şüphesiz Allah, güçlü olandır, aziz olandır. (Hac Suresi, 40)
  Ey iman edenler, Allah'a itaat edin; elçiye itaat edin ve sizden olan emir sahiplerine de. (Nisa Suresi, 59)
  "Korkma" dedik. "Muhakkak sen üstün geleceksin." (Taha Suresi, 68)
  ***
  Gerçekten Allah'ın Kitabını okuyanlar, namazı dosdoğru kılanlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden gizli ve açık infak edenler; kesin olarak zarara uğramayacak bir ticareti umabilirler. (Fatır Suresi, 29)
  Mallarını Allah yolunda infak edenlerin örneği yedi başak bitiren, her bir başakta yüz tane bulunan bir tek tanenin örneği gibidir. Allah, dilediğine kat kat artırır. Allah (ihsanı) bol olandır, bilendir. (Bakara Suresi, 261)
  Rabbinizin rızkından yiyin ve O'na şükredin. Güzel bir şehir ve bağışlayan bir Rabbiniz var. (Sebe Suresi, 15)
  Sizin yanınızda olan tükenir, Allah'ın katında olan ise kalıcıdır. Sabredenlerin karşılığını yaptıklarının en güzeliyle biz muhakkak vereceğiz. Erkek olsun, kadın olsun, bir mü'min olarak kim salih bir amelde bulunursa, hiç şüphesiz biz onu güzel bir hayatla yaşatırız ve onların karşılığını, yaptıklarının en güzeliyle muhakkak veririz. (Nahl Suresi, 96-97)
  Allah barış yurduna çağırır ve kimi dilerse dosdoğru yola yöneltip-iletir. Güzellik yapanlara daha güzeli ve fazlası vardır. Onların yüzlerini ne bir karartı sarar, ne bir zillet, işte onlar cennetin halkıdırlar; orada süresiz kalacaklardır. (Yunus Suresi, 25-26)
  De ki: "Şüphesiz 'lutuf ve ihsan (fazl)' Allah'ın elindedir, onu dilediğine verir. Allah (rahmeti) geniş olandır, bilendir. O, kime dilerse rahmetini tahsis eder, Allah büyük 'lutuf ve ihsan (fazl)' sahibidir." (Al-i İmran Suresi, 73-74)
  Kime dilerse hikmeti ona verir; şüphesiz kendisine hikmet verilene büyük bir hayır da verilmiştir. Temiz akıl sahiplerinden başkası öğüt alıp-düşünmez. (Bakara Suresi, 269)
  kuran ahlakı


  Benzer Konular

  - Ahir Zamana Yönelik İşaretler : Duman Bulutları

  - Ahir Zamana Yönelik İşaretler : Trol Avcılığı

  - Ahir zamana girdik mi?

  - Kehf Suresi'nden Ahir Zamana İşaretler

  - Hz. Mehdi’ye Ve Hz. İsa’ya İşaret Eden Ayetler Ve Ebced Değerleri!

 3. 02.Ağustos.2013, 22:35
  2
  Misafir

  Cevap: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye Işaret Eden Ayetler
  arkaaslar ben mehdi olayina sicak bakanlardan degilim yanlis anlamayin beni ama ben kuranda hukmu olmayan bisey icin yorumda yapmam ama hadislerle veyahut peyganber efendimiz sav lemin mujdeledigini soyluyorlar hais nkaynakli olup bu soylentiler bence kurana tambir beni etkileyeyecek bi nayet bulamadim


 4. 02.Ağustos.2013, 22:35
  2
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  arkaaslar ben mehdi olayina sicak bakanlardan degilim yanlis anlamayin beni ama ben kuranda hukmu olmayan bisey icin yorumda yapmam ama hadislerle veyahut peyganber efendimiz sav lemin mujdeledigini soyluyorlar hais nkaynakli olup bu soylentiler bence kurana tambir beni etkileyeyecek bi nayet bulamadim


 5. 22.Ocak.2014, 17:38
  3
  Misafir

  Cevap: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye Işaret Eden Ayetler

  Sağolasın çok işime yaradı verdiğiniz bilgiler


 6. 22.Ocak.2014, 17:38
  3
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Sağolasın çok işime yaradı verdiğiniz bilgiler


 7. 09.Mart.2015, 03:10
  4
  Misafir

  Cevap: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye Işaret Eden Ayetler

  Kuran'da bir defa bile olsa Mehdi ile direk veya inderek haber geçmez.
  Cunku Mehdi ilgili seyler hristiyan kaynaklidir.
  Bu yaziyi Allah korkusu olmayan yalanci yazmistir.


 8. 09.Mart.2015, 03:10
  4
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Kuran'da bir defa bile olsa Mehdi ile direk veya inderek haber geçmez.
  Cunku Mehdi ilgili seyler hristiyan kaynaklidir.
  Bu yaziyi Allah korkusu olmayan yalanci yazmistir.


 9. 09.Mart.2015, 07:48
  5
  mum
  Administrator

  Profili:
  mum
  Üyelik Tarihi: 20.Ocak.2007
  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 6,083
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye Işaret Eden Ayetler

  Alıntı
  Mehdi ilgili seyler hristiyan kaynaklidir.
  Kuranda geçtiği iddia edilmemiş "işaret edilen" şeklinde verilmiş.
  Kuranda var deyip zorlamanın anlamı yok doğru ama hadislerde açıkça mehdi geçer, hadisleri inkar etmek ne demek Allah Rasulu ile karşılaşacağın gün anlarsın


 10. 09.Mart.2015, 07:48
  5
  mum
  Administrator
  Alıntı
  Mehdi ilgili seyler hristiyan kaynaklidir.
  Kuranda geçtiği iddia edilmemiş "işaret edilen" şeklinde verilmiş.
  Kuranda var deyip zorlamanın anlamı yok doğru ama hadislerde açıkça mehdi geçer, hadisleri inkar etmek ne demek Allah Rasulu ile karşılaşacağın gün anlarsın


 11. 28.Eylül.2015, 01:19
  6
  Misafir

  Cevap: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye Işaret Eden Ayetler

  Yukarıdaki ayetleri yazan arkadaşım buradan mehdi inancını nasıl çıkardın.yazdığın ayetlerin herbiri farklı anlamlar ve olayları bildirmektedir.lütfen tekrar açıklanmaya ihtiyacı olmayan Kuran ı kendi amaçların için eğip bükme..Mehdilik inancı islam dini hariç diğer 3 büyük dinde ve ilkel dinler kabul ettiğimiz diğer dinlerle geçmekle birlikte her birinde birbirinden bağımsız kendi kültürlerine göre inecek bir şahsı yada peygamberlerini belirtir.Kuran Allah nezlinde son dinin İslam olduğunu ve son peygamberin Hz.Muhammed olduğunu açıkca belirtmesine ve başka kurtarıcılarla ilgili herhangi bir söz (ayet) bildirmemesine rağmen (ki kaldıki böyle bir olayı Allah neden bildirmesin) siz yüce yaratıcıya resmen eksiklik ahdediyorsunuz.gelelim sahih dediğiniz hadislerinize sözde buhari ve müslümün topladığınızı söylediğiniz sözler Emevilik döneminde islama enjekte edilmiştir.Kurtarıcı Allahtır. sizler bence kıyameti bekleyin gerçek Allahın sözü budur.ama yarın ama bin sene sonra.Zuhruf 43-44"Öyleyse sen, sana vahyedilen Kur'an'a sarıl. Şüphesiz ki sen doğru bir yol üzerindesin. - Doğrusu o Kur'an, senin için de, kavmin için de bir öğüttür ve siz ondan sorguya çekileceksiniz" ayetlerinde belirtildiği üzere dersimiz kuran size ahmedin mehmedin kitabından sormayaçaklar.lütfen aklımızı kullanalım,bu arada kurana ek din olarak kabul ettiğiniz ve maalesef kuranı açıp okuma ve anlama akabindede açık olan kuran emirlerini uygulamak yerine kulaktan duyma yarısı birbiriyle ve kuranla çelişen yarattığınız yeni bir dine ve kitabına tapınmayı bırakın. son olarak bi hatırlatma Peygamberimize ve yüce yaratıcıya iftiralarla dolu olan bir çok hadisin oluşmasını sağlayan buhari ve müslümün (şafi ve maliki de dahil) Hanefi mezhebinin kurucusu Ebu Hanefi yi reddettikleri ve hakkında ağır sözler itham ettiklerini biliyormusunuz ..bunun sebebininde Hanefi nin kuranla çelişen hadisleri reddetmesi dolayısıyla olduğunu biliyormuydunuz.malesef buharınız ve müslümünüz Hanefi den tek bir söz bile rivayet etmemişlerdir.Allah hepimizi hidayete erdirir inşallah.Tek yol Allahındır ve onu koruyacağını ve bozulmasını önleyeceğini söylediği Kurandır. selametle


 12. 28.Eylül.2015, 01:19
  6
  tayfuncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  tayfuncan
  Misafir
  Yukarıdaki ayetleri yazan arkadaşım buradan mehdi inancını nasıl çıkardın.yazdığın ayetlerin herbiri farklı anlamlar ve olayları bildirmektedir.lütfen tekrar açıklanmaya ihtiyacı olmayan Kuran ı kendi amaçların için eğip bükme..Mehdilik inancı islam dini hariç diğer 3 büyük dinde ve ilkel dinler kabul ettiğimiz diğer dinlerle geçmekle birlikte her birinde birbirinden bağımsız kendi kültürlerine göre inecek bir şahsı yada peygamberlerini belirtir.Kuran Allah nezlinde son dinin İslam olduğunu ve son peygamberin Hz.Muhammed olduğunu açıkca belirtmesine ve başka kurtarıcılarla ilgili herhangi bir söz (ayet) bildirmemesine rağmen (ki kaldıki böyle bir olayı Allah neden bildirmesin) siz yüce yaratıcıya resmen eksiklik ahdediyorsunuz.gelelim sahih dediğiniz hadislerinize sözde buhari ve müslümün topladığınızı söylediğiniz sözler Emevilik döneminde islama enjekte edilmiştir.Kurtarıcı Allahtır. sizler bence kıyameti bekleyin gerçek Allahın sözü budur.ama yarın ama bin sene sonra.Zuhruf 43-44"Öyleyse sen, sana vahyedilen Kur'an'a sarıl. Şüphesiz ki sen doğru bir yol üzerindesin. - Doğrusu o Kur'an, senin için de, kavmin için de bir öğüttür ve siz ondan sorguya çekileceksiniz" ayetlerinde belirtildiği üzere dersimiz kuran size ahmedin mehmedin kitabından sormayaçaklar.lütfen aklımızı kullanalım,bu arada kurana ek din olarak kabul ettiğiniz ve maalesef kuranı açıp okuma ve anlama akabindede açık olan kuran emirlerini uygulamak yerine kulaktan duyma yarısı birbiriyle ve kuranla çelişen yarattığınız yeni bir dine ve kitabına tapınmayı bırakın. son olarak bi hatırlatma Peygamberimize ve yüce yaratıcıya iftiralarla dolu olan bir çok hadisin oluşmasını sağlayan buhari ve müslümün (şafi ve maliki de dahil) Hanefi mezhebinin kurucusu Ebu Hanefi yi reddettikleri ve hakkında ağır sözler itham ettiklerini biliyormusunuz ..bunun sebebininde Hanefi nin kuranla çelişen hadisleri reddetmesi dolayısıyla olduğunu biliyormuydunuz.malesef buharınız ve müslümünüz Hanefi den tek bir söz bile rivayet etmemişlerdir.Allah hepimizi hidayete erdirir inşallah.Tek yol Allahındır ve onu koruyacağını ve bozulmasını önleyeceğini söylediği Kurandır. selametle


 13. 13.Kasım.2015, 21:40
  7
  Misafir

  Cevap: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye Işaret Eden Ayetler

  kur'an ayetleri iki çeşittir.muhkem ve müteşabih.müddesir suresinin ilk ayetlerine bakınız.orada hitap edilen kişi mehdi hazretleridir.müddesir(gizlenen demektir) biri mehdi hristiyan inancıdır demiş...çok yanlış olduğu gibi onca hadis'i inkardır.onlar mehdi değil isa peygamberi beklemektedir.


 14. 13.Kasım.2015, 21:40
  7
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  kur'an ayetleri iki çeşittir.muhkem ve müteşabih.müddesir suresinin ilk ayetlerine bakınız.orada hitap edilen kişi mehdi hazretleridir.müddesir(gizlenen demektir) biri mehdi hristiyan inancıdır demiş...çok yanlış olduğu gibi onca hadis'i inkardır.onlar mehdi değil isa peygamberi beklemektedir.


 15. 22.Kasım.2015, 18:21
  8
  Misafir

  Cevap: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye Işaret Eden Ayetler

  Tövbe edin bahsettiğin ayet direk efendimize gönderilmiştir !!!


 16. 22.Kasım.2015, 18:21
  8
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Tövbe edin bahsettiğin ayet direk efendimize gönderilmiştir !!!


 17. 19.Aralık.2015, 16:53
  9
  Misafir

  Cevap: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye Işaret Eden Ayetler

  Yüce kitabımız Kuranda acıkça belirtilmiştir ki son din İslamiyet son Peygamber Hz.MUHAMMED dir.siz daha ne kurtarıcısı ne mehdisi bekliyorsunuz.işte kurtarıcı doğru yolu gösteren kutsal kitabımız KURAN duvarda asılı bizi bekler, neden açıp okumayız da hoca diye ağlaklara ,şarlatanlara inanırız.ekranda kim çok ağlasa ona inanır olmuşuz.Türk milleti ne zaman Kurandan uzaklaşmış şarlatanlara uymaya başlamış işte o zaman çöküş başlamıştır.İslam dinine ne zaman ruhban sınıfını sokmuşlar o zaman ilimden irfandan uzak kalmışız.kim ne derse inanır olmuşuz ,sonunda uyuşuk, kulaktan duyma şeylerle meşgale olmuş, teknoloji çağında cehalet dönemine geçiş yapmışız fakat haberimiz yok....


 18. 19.Aralık.2015, 16:53
  9
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Yüce kitabımız Kuranda acıkça belirtilmiştir ki son din İslamiyet son Peygamber Hz.MUHAMMED dir.siz daha ne kurtarıcısı ne mehdisi bekliyorsunuz.işte kurtarıcı doğru yolu gösteren kutsal kitabımız KURAN duvarda asılı bizi bekler, neden açıp okumayız da hoca diye ağlaklara ,şarlatanlara inanırız.ekranda kim çok ağlasa ona inanır olmuşuz.Türk milleti ne zaman Kurandan uzaklaşmış şarlatanlara uymaya başlamış işte o zaman çöküş başlamıştır.İslam dinine ne zaman ruhban sınıfını sokmuşlar o zaman ilimden irfandan uzak kalmışız.kim ne derse inanır olmuşuz ,sonunda uyuşuk, kulaktan duyma şeylerle meşgale olmuş, teknoloji çağında cehalet dönemine geçiş yapmışız fakat haberimiz yok....


 19. 29.Aralık.2015, 09:09
  10
  Misafir

  Cevap: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye İşaret Eden Ayetler

  Burada temsili verilen ayetlerin hepsi Pyegamberimiz S.A.V efendimiz için inen ayetlerdir.Mhediye işaret eden ayetlerdir diyen kardeşim biraz daha dikkatli olsun.


 20. 29.Aralık.2015, 09:09
  10
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Burada temsili verilen ayetlerin hepsi Pyegamberimiz S.A.V efendimiz için inen ayetlerdir.Mhediye işaret eden ayetlerdir diyen kardeşim biraz daha dikkatli olsun.


 21. 14.Haziran.2016, 04:28
  11
  Misafir

  Cevap: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye İşaret Eden Ayetler

  Mehdi gerçektir konusu peygamber efendimizin arştan geldikden sonra olmuştur kıyamet sorulmasıyla beraber kıyameti görmediği mehdiye kadar gördüğünü söylediğidir. Bu son kitap buda son peygamber olarak söylenmiştir bundan sonra size gökten ordular değil tek bir kişi muhammet mehdidr ama mehdi muhammed değildir onlar namaz kılar oruç tutar zannederlerki bu benim zaafım ama bilmiyorlarki ben bunu onlara silahım olarak kullanıyorum olarak mehdi yi özetleyebilirim, hiristiyanlardaki mesih olayıda allah biz isayı katımızda emin bir yere kaldırdık diye söylemiştir isa aleyisselamda yaşarkende ben ahmet adında bir peygamberin müjdecisiyim demiştir, tamamen ahir zamanda olduğumuzun ve herşeyin havadaki toz tanesinin allahın emrinde olduğunu unutmayalım.... Bu yalan zamanda rüya dışındaki hayattan gerçek sonsuz mahşere hesap gününe ulaşmaktayız


 22. 14.Haziran.2016, 04:28
  11
  Knt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Knt
  Misafir
  Mehdi gerçektir konusu peygamber efendimizin arştan geldikden sonra olmuştur kıyamet sorulmasıyla beraber kıyameti görmediği mehdiye kadar gördüğünü söylediğidir. Bu son kitap buda son peygamber olarak söylenmiştir bundan sonra size gökten ordular değil tek bir kişi muhammet mehdidr ama mehdi muhammed değildir onlar namaz kılar oruç tutar zannederlerki bu benim zaafım ama bilmiyorlarki ben bunu onlara silahım olarak kullanıyorum olarak mehdi yi özetleyebilirim, hiristiyanlardaki mesih olayıda allah biz isayı katımızda emin bir yere kaldırdık diye söylemiştir isa aleyisselamda yaşarkende ben ahmet adında bir peygamberin müjdecisiyim demiştir, tamamen ahir zamanda olduğumuzun ve herşeyin havadaki toz tanesinin allahın emrinde olduğunu unutmayalım.... Bu yalan zamanda rüya dışındaki hayattan gerçek sonsuz mahşere hesap gününe ulaşmaktayız


 23. 22.Ağustos.2016, 00:53
  12
  Misafir

  Yorum: Kuran'da Ahir Zamana Ve Mehdi'ye İşaret Eden Ayetler

  Peki kuran kıyamet ansızın gelecek diyor! Yani bir alameti yok. Siz ise mehti, Mesih gelmeden kıyamet Kopmayacak diyorsunuz. Ağzınızla kuranın kıyamet hakkındaki görüşlerini inkar ediyorsunuz. Mehdi ve Mesih gelmeden kıyamet kopmyacaksa nasıl ansızın olabilir.? Kurana iman edin bu size doğruyu gösterecektir. Ayrıca cımbız yapıp ayetleri kendinize göre cevirmissiniz bu akıl sahibi bir insanın yapacağı bir şey degil.


 24. 22.Ağustos.2016, 00:53
  12
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Peki kuran kıyamet ansızın gelecek diyor! Yani bir alameti yok. Siz ise mehti, Mesih gelmeden kıyamet Kopmayacak diyorsunuz. Ağzınızla kuranın kıyamet hakkındaki görüşlerini inkar ediyorsunuz. Mehdi ve Mesih gelmeden kıyamet kopmyacaksa nasıl ansızın olabilir.? Kurana iman edin bu size doğruyu gösterecektir. Ayrıca cımbız yapıp ayetleri kendinize göre cevirmissiniz bu akıl sahibi bir insanın yapacağı bir şey degil.

+ Yorum Gönder
Git 12 Son