+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Sohbet Konuları ve Konu Dışı Başlıklar Kategorisinden Annem ve Babam kavgaları canımdan bezdim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. aytebom61
  Üye
  Reklam

  Annem ve Babam kavgaları canımdan bezdim

  Reklam

  Annem ve Babam kavgaları canımdan bezdim Mumsema Abilerim ablalarım ben daha 13 yaşındayım. Annem ve babam yaklaşık 20 yıldır evli ve babam sinir hastası.Annemin her şeyine kızıyor izlediği diziye,dikişine,oturma şekline bile kızıyor.Ve şiddeti bir ailede normal olması gereken bir şey olarak biliyor.Annem de hep onu alttan almaya çalışıyor ama beceremiyor çünkü annem alttan alana kadar babam kendi kendini o kadar çok sinir ediyor ki kontrolden çıkıyor.
  Hafta 1 babamla annem karşı karşıya gelir.Babam annem hep üstüne yürür ve onu ancak ben durduruyorum Annem çok üzgün oluyor beni araya sokmak da istemiyor ama babam bana kavga esnasında bile diyor ki sana zarar verdirtecek söyle özür dilesin diyor. haklılığını resmen tehditle kanıtlamaya çalışıyor.

  Bizim ankarada teyzemler var . bu arada biz zonguldakta yaşıyoruz. annem teyzemleri 1 yıldır görmemişti ankara onları ziyarete gitti ablam babam ben evde kaldık 5 gün. ziyaret dediğim de teyzemler yeni ev almıştı evi temizlemeye faalan. her neyse babam annem onu 2 gün aramadı diye eve geldiğinde terminalden aldı biz de gelmek istedik ama izin vermedi biz çarşıdaydık annemi aldı eve götürdü ve evde ne olduğunu siz tahmin edin dövdü işte annemi. annem öyle duruyor kanepede ne derse tamam diyor özür diliyor. bu sadece bir ornek o kadar çok oluyor ki böyle şeyler.

  Yine kavgalı oldukları bir dönemde annem babama boşanmak istediğini ve çocukların kimde isterse onda kalacağını söyledi. babam kabul etti(!) bana sordular annemle kalmak istedim ablam da aynı şekilde.
  ertesi gün gittik adliyeye dilekçeyi avukatın yazması gerekiyormuş babam dedi ki : resmi olarak olmasa bile adliyenin kapısından çıkınca biz artık karı koca değiliz ve sen resmi olarak boşanana kadar çocuklarımı bana bırakıyosun, evime gelmiyosun , şehir dışına çıkmıyosun. annem kabul etti. annem arkadaşında kalmış işte ben çok üzüldüm hep yatağımda yattım öyle 1 hafta boyunca babam hiç bi adım atmadı boşanmayla ilgili ama annem avukat tuttu dilekçe falan yazdırdı oyle.

  daha sonra babam boşanmayı yine "şiddet" ile engelledi. annemi tehdit falan etti.
  o gün bu gün her gün kavga her gün babam annemi dövmeye kalkışıyor. benim de yaratana çok şükür gücüm kuvvetim yerinde zar zor tutuyorum babamı.

  bu arada babam annemi çok aldattı ve hala aldatıyor.

  ben sizden çözüm istiyorum ablam lise 2 de ben 8. sınıfa geçtim ne yapacağız. babam boşanmaya izin vermiyor polise gitti annem bir şekilde onu bile savuşturdu. bir evlilik böyle sürmez burda yazdıklarım olanların milyonda biri bile olamaz arayı yapın falan demeyin nolur.

  ne yapacağız biz ankaraya mı kaçacağız babam başka yere giderseniz yemin olsun ki peşini bırakmam falan diyor .allaha sığınıyorum ben hep namaz kılıyorum böyle durumlarda ve babama çok beddua ediyorum öyle ki kadir gecesine çocuklarından ve karısından beddua almayı becerdi. zaten artık o benim babam değil daha dün annemin üstüne yürüdü koluna vurdu da ben savuşturdum onu.

  ayrıca dün gece bu kavgadan önce ablam babamı rüyasında ölü gördü.ve o gece kavga oldu kavgadan sonra da herkes beddua etti babama. sakın yanlış anlamayın oturup beddua etmedik o piskolojiyle insan kendini tutamıyor.

  ben ne yapayım

 2. Aşık Maşu-k
  Üye

  Cevap: Annem ve Babam kavgaları canımdan bezdim NOLUR YARDIM EDİN


  Reklam


  Kardeşim Rabbim yar ve yardımcınız olsun böyle hoşnut olmayan davalar bazı kulların başınada aynı şekilde gelebiliyor. Bu durumlarda Hak'tan yardım istiyiceksin rabbine anneni babanı islah etmesi için bol bol yalvarıcaksın.
  Ve en önemlisi Sabredenlerden olacaksın isyan ve kötü düşünlere sakın olasın dalma.


  Rabbim Sabredenlerin yanındadır.

 3. @mir
  âb ü kil
  kardeş aile içi şiddetle ilgili bir sürü yeni düzenleme yapıldı
  onları kullanın
  polise gidin resmi şikayet yapın ilgilenmelerini sağlayın
  ilgilenmezlerse üst makam olan kaymakamlık ve valiliğe gideceğinizi
  olayı medyaya taşıyacağınızı söyleyin
  hala ilgilenmezlerse bu dediklerimi yapın

  aslaa şiddete başvurmayın
  biraz dişinizi sıkarsanız bir iki ay içinde babanıza bir elektornik kelepçe takılmasını sağlarsınız
  size yaklaştığı ana karakolun haberi olur
  ve müdahale ederler

  ama dediğim gibi medyaya taşıyacak kadar azimli olmalısınız

 4. Aşık Maşu-k
  Üye
  @mir ..!!

  Sayın Kardeşim sen resmen bir aileyi dağıtıyorsun ona biraz daha sabredip allahtan yardım dileyip babasının islah olmasını istemek yerine ortalığı yak savur diyorsun biz kötü değil iyi tafsiyelerde bulunanlardan olalım inşalla.

 5. İnanc
  Devamlı Üye
  2:153 - Ey iman edenler! Sabır ve namazla yardım isteyin. Şüphe yok ki Allah, sabredenlerle beraberdir.

  2:155 - Çaresiz biz sizi biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabredenleri!


 6. Aşık Maşu-k
  Üye
  Sabret kardeŞİm

  allah yar ve yardimcin olacaktir ÜmİtsİzlİĞe kapinma !!!

 7. @mir
  âb ü kil
  bu tip insanlar iflah olmazlar kardeşim
  hem ben boşanmayı değil korunmayı tavsiye ettim
  ayrılıkları boyunca adam kendini düzeltirse kadın da isterse yeniden bir araya gelirler

 8. Aşık Maşu-k
  Üye
  Peygamberimizi örnek alalım çünkü onu taşlayanlara küfür hakaret edip onu döven büyücü diyen putpereslere bakın kardeslerim Resulümüz Hz.Muhammed ( S.A.V ) ;

  Hep sabredenlerin yanında oldu ...

 9. rana
  Aciz Kul
  @mir ..!!

  Sayın Kardeşim sen resmen bir aileyi dağıtıyorsun ona biraz daha sabredip allahtan yardım dileyip babasının islah olmasını istemek yerine ortalığı yak savur diyorsun biz kötü değil iyi tafsiyelerde bulunanlardan olalım inşalla.
  ne bozmasi ya bozulmus bozulacagi kadar, ayrica cocuklarin huzuru ailesinin huzurunu bozan bir esden bir babadan hayr gelmez..
  cocuklarin piskolojisi bozulmus resmen...
  böyle yasammi olur kardesim?!
  Yuva bozmak yanlis ifade. Bosanmak Allahin en sevmedigi helal, ama sonuc olarak helal.

  Bencede gerekiyorsa aile fertlerinden de bu konuda yardim alin, veya @mir kardesin dedigi tavsiyeleri yapin.
  asla beddua etmeyin, babanizin islah olmasi icin dua edin.. Rabbim yar ve yardimciniz olsun.

  Dua ile..

 10. Aşık Maşu-k
  Üye
  rana

  unutmamalı ki kaderlerinde belki allahutealanın iyileşme yolu vardır sıkıntılara dertlerın en buyugune dayanamayıp isyan edenlerin halleri nice olur bilirmisin ..

  sabretmeliyiz yıllar geçsede ..
  rabbim elbet bi yol bi çıkış gösterecektir belki bu kardeşimizin dünya sınavıdır ..!!

 11. rana
  Aciz Kul
  20 senedir evliler diyor, cocuk sanki babasini farkli tanimamis gibi bahsetmis, madem anlasamiyorlar ve bu hayata yansiyor ibadetlerine zarar veriyor, evde huzur kalmiyorsa bir zorlamanin anlami yoktur..
  gönül ister tabiki kendine gelsin, ama su anlattiklarina bakilirsa görünen köy klavuz istemez.. vesSelam.

 12. @mir
  âb ü kil

  Reklam


  Peygamberimizi örnek alalım çünkü onu taşlayanlara küfür hakaret edip onu döven büyücü diyen putpereslere bakın kardeslerim Resulümüz Hz.Muhammed ( S.A.V ) ;

  Hep sabredenlerin yanında oldu ...
  kardeş Resulullah asla kendisini öldürme tehlikesi olanlarla 24 saat beraber olmadı
  asla 24 saat eziyete düçar olmadı

  hatta kendisine "Allah seni koruyacaktır" ayeti ininceye kadar
  ashab gönüllü olarak onun kapısında sabaha kadar nöbet beklerdi

  şimdi bu evlilikte bu nöbet işini 13 yaşındaki bu çocukcağız yapıyor
  sizce bu doğru mu?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu

annem babam kavga ediyor

annemle babamın boşanmasını istiyorum