+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kandil Geceleri Kategorisinden Recep ayı 15. gece namazı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Recep ayı 15. gece namazı

  Reklam

 2. Ebu Ducane
  Üye

  Cevap: recep ayı 15. gece namazı


  Reklam  Cevap: RECEB AYININ 15. GECESİ
  Her kim recebin yarı günü namusunu koruyarak ve malından tasadduk da bulunarak, oruçlu ve zikir üzere geçirirse onun için cennetten başka bir karşılık yoktur.
  Her kim recebin yarı gecesinde (15. gecesi) 14 rekat namaz kılar, her rekatta 1 fatiha, 20 ihlas, 3 felak, 3 nas sürelerini okur; namaz bitince 10 kere salat, 30’ar kerede “Sübhanallah, Elhamdülillah, Allahu Ekber, La ilahe illallah” derse Allahu Teala ona sevaplarını yazmak, Firdevs Cennetinde kendisi için ağaçlar dikmek üzere bin melek yollar. O geceye kadar yaptığı bütün günahları siler, bir dahaki seneye kadar günah yazmaz, her okuduğu harfe karşılık cennette ona köşk bina eder, her rekata karşılık cennette ona şehir verir .

 3. Misafir
  Peki selam verecekmiyiz.tamamını selamsız mı tamamlayacağız

 4. Misafir
  İki rekatta bir selam verilcek 2 2 2 ... Diye 14 de tamamlancak

 5. Misafir
  Her iki rekatta bir selam verin 2şer 2şer yani

 6. arifselim
  Yönetici
  Bu namaz hakkında kesin bir kaynak yoktur. Bunun yerine bu üç aylarda eğer varsa kaza namazlarını kılmak ve diğer nafileleri bol bol yerine getirmek en doğrusudur.

+ Yorum Gönder
recebin 15.gece namazı nasıl kılınır,  recep ayı 15.gece namazı nasıl kılınır,  recep ayının 15. gecesi namazı nasıl kılınır,  recep ayı 15.gece namazı,  recebin 15.gece namazı,  recep 15. gecesi,  recep ayının 15. gecesi kılınacak namaz