Konusunu Oylayın.: Kadir gecesi hakkında kısa bilgi

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Kadir gecesi hakkında kısa bilgi
 1. 14.Ağustos.2012, 02:24
  1
  Misafir

  Kadir gecesi hakkında kısa bilgi


  Kadir gecesi hakkında kısa bilgi Mumsema Kadir gecesi hakkında kısa bilgilere ihtiyacım var bana Kadir gecesi ile ilgili bilgiler paylaşabilir misiniz ?


 2. 14.Ağustos.2012, 02:24
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Kadir gecesi hakkında kısa bilgilere ihtiyacım var bana Kadir gecesi ile ilgili bilgiler paylaşabilir misiniz ?

 3. 14.Ağustos.2012, 09:04
  2
  Muhasibi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,775
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 159
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: Kadir gecesi hakkında kısa bilgi
  Kadir Gecesi İslam dininde mübarek gecelerin en kıymetlisi. Kadir Gecesi, Ramazan-ı şerif ayı içinde bulunan bir gecedir. Hangi gecesinde olduğu kesin ve açık bildirilmemiştir. İmam-ı Şafii on yedi, İmam-ı A’zam Ebu Hanife, yirmi yedinci gece olması çok vaki olur (meydana gelir) dediler. Yirmi ile otuzuncu geceleri arasında aranması tavsiye edilmiştir. Kur’an-ı kerimde medhedilen, övülen en kıymetli gecedir. Kur’an-ı kerim Peygamber efendimize bu gece gelmeye başlamıştır.


 4. 14.Ağustos.2012, 09:04
  2
  Devamlı Üye  Kadir Gecesi İslam dininde mübarek gecelerin en kıymetlisi. Kadir Gecesi, Ramazan-ı şerif ayı içinde bulunan bir gecedir. Hangi gecesinde olduğu kesin ve açık bildirilmemiştir. İmam-ı Şafii on yedi, İmam-ı A’zam Ebu Hanife, yirmi yedinci gece olması çok vaki olur (meydana gelir) dediler. Yirmi ile otuzuncu geceleri arasında aranması tavsiye edilmiştir. Kur’an-ı kerimde medhedilen, övülen en kıymetli gecedir. Kur’an-ı kerim Peygamber efendimize bu gece gelmeye başlamıştır.
+ Yorum Gönder