+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kandil Geceleri Kategorisinden Kandiller ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kandiller ile ilgili ayetler

  Reklam
  Sual: Kandiller ile ilgili ayetler nelerdir Kandiller hakkında ayeti kelimeler verir misiniz ? ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: kandiller ile ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: " Sübhânellezî esrâ bi abdihî leylem minel mescidil harâmi ilel mescidil agsallezî bâreknâ havlehû li nüriyehû min âyetinâ. İnnehû hüvessemiul basîr (İsra 1)


  kandiller ile ilgili ayetler.gif


  Türkçe Meali:

  “Bir gece, kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Harâm’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir.”
  (İsra :1)

  Ayrıca, “Şüphesiz Allah’ın gökleri ve yeri yarattığı günkü yazısına göre ayların sayısı on ikidir. Bunlardan dördü haram aylardır. İşte bu, Allah’ın dosdoğru kanunudur. Öyleyse o aylarda kendinize zulmetmeyin.” (Tevbe Suresi, 36)

  Hz. Peygamber’in ( a.s.m ) bir hadisinde, ayet-i kerimede işaret buyurulan haram ayların, Zilkade, Zilhicce, Muharrem ve Recep ayları olduğu vurgulanmaktadır:

  "Şüphesiz biz o Kur'an'ı Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesi nedir bilir misin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gece melekler ve ruh Rabbinin emriyle herbir iş için veya herbir kişi için inerler de inerler. O gece tan yeri ağarıncaya kadar selam ve esenliktir." (Kadir: 97/1-5)

  "Biz o Kur'an'ı mübarek bir gecede indirdik, zaten biz insanlığı her zaman uyarmaktayız." (Duhan: 44/3)

+ Yorum Gönder
kandillerle ilgili ayetler,  kandille ilgili ayetler,  kandillerle ilgili hadisler,  kandillerle ilgili ayet ve hadisler,  kandiller ile ilgili ayetler,  kandil geceleri ile ilgili ayetler,  kandillerle ilgili ayet