+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kandil Geceleri Kategorisinden Regaip kandilinin özellikleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Regaip kandilinin özellikleri

  Reklam

 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Regaip kandilinin özellikleri


  Reklam  Cevap:
  Regaip kandili 3 ayların başlangıcında gelen bir kandil gecesidir. Regaip gecesi ihsanı bol atiyesi bol manasına gelmektedir. Cenab-ı Hak kullarına bu gecede rahmet gönderir. Recep ayının başlangıcında olan regaip gecesinden dolayı peygamber efendimiz gibi regaip gecesinin yarısında namaz kılınmalıdır. Regaip gecesi ilk kandil gecesi olma özelliğini taşıyor.
  Ey insanlar “selamlaşınız” diyor Peygamberimiz (S.AV)… İnsanlar uyurken namaz kılınız dua ediniz selametle cennete girersiniz diyor. Gecede duanın kabul olacağı bir saat vardır ki dünya ve ahirete dair Allahtan hayır dilerse bu dilek kabul olunur ve bu hal her gece devam eder.
 3. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Regaip kandili özelliği

  Terim olarak Regâib, türkçede kandil geceleri dediğimiz mübârek gecelerden biridir. Hicrî takvime göre, yedinci ay olan Receb'in, müslümanlar arasında kutsal kabul edilen ilk cuma gecesidir. Bu gecede Yüce Allah'ın rahmet, bağış ve yardımlarının dağıtıldığına inanılır.


+ Yorum Gönder
regaip kandilinin özellikleri,  Regaib kandilinin özellikleri,  regaip kandili özelliği,  regaip kandili özellikleri,  regaip kandilinin ozelikleri,  regaip kandilinin ozellikleri