+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kandil Geceleri Kategorisinden Mevlid kandili etkinlikleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Mevlid kandili etkinlikleri

  Reklam
  Sual: Mevlid kandili etkinlikleri neledir Mevlid kandilinde yapılabilecek etkinlikleri yazar mısınız ? ? 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Mevlid kandili etkinlikleri


  Reklam  Cevap: Müftü Ahmet Bulut, yaptığı açıklamada, 14 Şubat 2011 Pazartesi gününü Salı'ya bağlayan gecenin Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği Kutlu Doğum yani Mevlid Kandili olduğunu belirterek, "Mevlid kelime anlamı olarak; doğmak, doğum yeri ve doğum günü anlamına gelir. Alemlere rahmet olarak gönderilen ve yüce ahlak üzere olan Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirdiği bu geceyi gerek cennet vatanımızda gerek İslam aleminin her yerinde, soydaşlarımızın ve dindaşlarımızın bulunduğu dünya coğrafyasında büyük bir sevinç, iman, heyecan ve samimiyetle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

  Bulut, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Mevlid Kandili'nde Seygili Peygamberimizi sadece anlamak yeterli değildir. Toplum olarak onu daha iyi tanımaya, anlamaya, anlatmaya, onun sevgisiyle şekillenmeye, onun örnek ahlakını yeni nesillere aktarmaya ihtiyacımız var. Bütün insanların, son rahmet elçisi Sevgili Peygamberimizi daha iyi anlamaya, neslimizin onun çağlara ışık tutan sevgisine, kitabımız Kur'an-ı Kerim'i okuma, anlama, onunla ibadet etme ahlakını yaşamaya ihtiyacı unutulmamalıdır."

  Açıklamada ayrıca, Ulu Cami'de yatsı namazından önce İl Müftüsü Ahmet Bulut tarafından vaaz verileceği, namazdan sonra ise Mevlid-i Şerif okunacağı belirtildi. Öte yandan, Karşıyaka Camii, Topçuoğlu Camii, Hoşgör Camii ve Bülbülzade Camii'nde de Mevlid-i Şerif okunacağı ve vaaz verileceği kaydedildi. - GAZİANTEP

 3. melle
  Devamlı Üye
  kutlu doğum mevlit Kandili hakkında daha fazla etkinlik bilgisi

 4. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Mevlid kandilinde ne gibi etkinlikler yapılır? kısaca

  Peygamberimizin hayatı anlatılır. Ve onun hayatını insanlara öğretmek için çaba sarf edilir....


+ Yorum Gönder
mevlid kandili etkinlikleri