+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Adetli iken sevişmek caiz midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Adetli iken sevişmek caiz midir?

  Reklam

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Erkeğin hayızlı eşiyle cinsi münasebeti ve ölçüsü


  Reklam  Cevap: Erkeğin hayızlı eşiyle cinsi münasebeti ve ölçüsü

  Muayyen halde bulunan bir kadınla beraber olmanın bazı sınırları var. Bilindiği gibi, bir koca hanımıyla normal vakitte beraber olabilir. Bunun da İslamın izin verdiği kadının üreme organından olması gerekir. Fakat kadın muayyen halde iken, kocası ile istediği rahatlıkta sevişemez. Çünkü, üreme organından sevişmesi ve cinsel muamelede bulunması caiz değildir.

  Bununla beraber; bir erkek, kendi hanımı muayyen halde olsa bile öpebilir ve okşayabilir. Özellikle erkek, kadının belden yukarısı için istediği şekilde muamelede bulunmasında dinen hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

  Adet halinde sevişmek, Peygamber Efendimizin (s.a.v) sünnetlerindendir. Arzulanmaya ve şehvetsiz de olsa sevilmeye muhtaç olan kadın, her ay belirli bir süre adetli günlerinde ilgisiz kalmaktan ve sevimsiz olduğu şeklindeki üzücü şartlanmalardan ötürü bunalabilir. Onun için bu günlerinde kadınları ilgisiz bırakmak doğru değildir.

  Hz. Aişe (r.a.) şöyle anlatıyor.

  " Eşleri olan bizlerden biri adet gördüğü zaman Allah'ın Resulü (göbekle dizler arasına örten) genişçe bir örtü örtünmesini emreder, sonra da onun göğüslerine yönelirdi." (1)

  Erkek, adetli karısının dizkapağı-göbek arasına dokunmadıktan sonra, onunla her türlü cinsel oynaşma yapabilir. Karısının eliyle, ya da vücudunun başka yerleriyle tatmin olabilir ve diz kapağı - göbek arasından da örtü varken yararlanabilir. Bunda hiç bir sakınca olmadığı gibi, hem kendini boşaltıp haramdan koruduğu, hem de âdetli iken bir bakıma hasta olan ve yalnızlık hissedebilmesi muhtemel bulunan eşiyle ilgilendigi için bu sevap ve yapılması gereken bir davranıştır. Efendimizin, bütün hanımlarına, onlar hayızlı iken bu şekilde yaklaştığı rivayet edilmiştir. Hatta bazılarına göre âdetli hanımıyla cima dışında herşeyi yapabilir. Imâm Muhammed bu görüşdedir (2)

  1) Nesai, 1,189.
  2) İslam Fıkhı Ansiklopedisi

 3. iliman
  ilim+iman
  hem kendini boşaltıp haramdan koruduğu
  hocam bu ne demek? hanimina yaklasamiyorsa nasil bosalsin?

 4. Hoca
  erimeye devam...
  hocam bu ne demek? hanimina yaklasamiyorsa nasil bosalsin?
  kişinin eşiyle ilşki olmadan, oynaşmadan dolayı menisini çıkması/boşalmasıdır.
  evlenince öğrenirsin

 5. iliman
  ilim+iman
  peki hocam,Allah razi olsun-insallah yadirganmiyorumdur bôyle konulara bakmam?

 6. Ramadan
  Devamlı Üye
  Adetliyken sevişmek caizdir günah değildir.

 7. Misafir
  hocam esim adetliyken yaklasmayi birakin opmuyor ble bu durum beni deli ediyor feci bunalimdayim

 8. Misafir
  Hocam özür dileyerek sormak istiyorum gerçekten sıkıntıdayım eşim ben adetliyken ilişkiye girmek istiyor. Kendime hakim olamıyorum yoksa harama gidicem bu sebepten diyor ben ne yapacağımı bilemiyorum .... Ikiside haram tabiki bir başkasına gitmesinide göze alamıyorum sizce ne yapmalıyım. ?

 9. halilcan
  Devamlı Üye
  dayansın, eşin seni bu konu da zorlayamaz.

 10. gönülgözü
  Devamlı Üye
  eşim ben adetliyken ilişkiye girmek istiyo
  sevişerek ihtiyacını gidersin.
  yoksa büyük günahtır

 11. Misafir
  Kesinlikle hazbeye penisi deymiyo ama bacak arasından eşim boşalabiliyor o sırada bende boşalıyorum bunda bir sorun var mı

 12. Misafir
  Adetliyken hoşlanmak ve Sevişmeden sonra duş almak zorundamıyız

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
adetliyken sevişmek günahmı,  adetliyken sevişmek,  Adetli iken sevişmek,  adetliyken ilişkiye girmek,  Adetliyken Sevişmek günah mıdır,  kadın adetliyken sevişmek günahmı,  adetli iken sevismek