+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Adetli iken sacimi boyadim,simdi benim abdestim olmaz mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Adetli iken sacimi boyadim,simdi benim abdestim olmaz mi?

  Reklam
  Sual: adetli iken sacimi boyadim,simdi benim abdestim olmazmi?ne yapmam lazim bu durumda?,,,namaz kilmak istiyorum ben,,
  tesekkur ederim,,, ? 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: adetli iken sacimi boyadim,simdi benim abdestim olmaz mi?


  Reklam  Cevap: Unutup adetliyken saçlarımı boyadım; ne yapmalıyım?

  Adetli iken saç boyanabilir. Ancak saç boyası suyun geçmesine mani oluyorsa bu boya giderildikten sonra gusül abdesti alınmalıdır.

  sorularla islamiyet  **************


  Kimyevi boyalarla saçın boyanması gusle mani midir?


  Değerli kardeşimiz;
  Boya, saç üzerinde tabaka oluşturuyor ve suyun saça nüfuzuna mani oluyorsa, gusle mani olacağından bu boyaların giderilmesi gerekir.

  Müslüman bir hanımefendi, boy abdesti almak ve namaz için abdest alması gerektiğinden, boyanın suyu geçirmeyecek derecede olması, dolayısıyla boy abdestinin ve namaz abdestinin olmaması anlamına gelebilir.
  Vücut yıkanırken iğne ucu kadar bir yerin kuru kalmamasına dikkat edilecek, kulaklar ve göbek oyuğu yıkanacak. Su saçların, sakalların, kaşların ve bıyıkların, aralarına ve altlarındaki deriye kadar geçecektir. Bunlar sık olsa bile, suyun ulaşması sağlanacaktır. Bunların araları ve dipleri kuru kalırsa, gusül tamamlanmış olmaz.
  Ancak kadınların başlarından aşağıya sarkmış olan saçlarının yıkanması şart değildir. Önemli olan bunların diplerine suyun geçmesidir. Ancak tabaka oluşturan boyalar deriye de etki edeceğinden, suyun saçların dibine ulaşmasına engel olacağından buna dikkat çekmek gerekir.

  Erkeklerde bir zorunluk bulunmadığı için, böyle sarkmış olan saçlarının her tarafını yıkamak gerekir.
  Öyleyse kadınların yalnız kocasına güzel görünmenin dışında süslenmeleri doğru değildir. Kocası için süslenmiş ve boyanmış ise su geçirmeyen cinsten boyaların mutlaka temizlenip ondan sonra abdest alınması gerekir.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet
 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  içeriği metal saç boyaları kullanmayınız
  hem tabaka oluşturuyor,abdeste ve gusüle engeldir
  hemde sağlık açısından zararlı kansorojen maddeler içeriyor
  bitkisel boyaları tercih etmeniz gerekiyor


+ Yorum Gönder
adetliyken saç boyanırmı,  adetliyken saç boyanir mi,  adetli iken saç boyanır mı,  Adetliyken sac boyanirmi,  adetliyken saç kesilir mi