+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Adetli iken kabir ziyareti olur mu ve kuran okunur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Adetli iken kabir ziyareti olur mu ve kuran okunur mu?

  Reklam
  Sual: adetli iken kabir ziyareti olurmu?ve kuran okunur mu?yasin okunur mu?
  birde kabir ziyaretine giderken ic camasirina 7 kat bez koymak gerekirmis,yada pamuk,diye soylenir,,,bu dogrumu??

  simdiden tesekkur ederim,,, ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: adetli iken kabir ziyareti olurmu,ve kuran okunur mu?


  Reklam  Cevap: Hayızlı olmak kabir ziyaretine engel değildir. Bu durumda olan bir bayan kabirde yatan kişi için dua edebilir. Kur’an-ı Kerim’den de dua ayetlerini okuyabilirsiniz. Özellikle dua ayetlerini dedik ki bu da kabirde yatan kişiye dua etmeniz içindir. Yoksa Kur’an-ı Kerim’in okunup sevabının ölülere bağışlanacağına dair ne bir ayet ne de bir hadis mevcuttur. Kur’an’ın sevabı ancak onu anlayarak okuyan ve yaşamaya çalışan kişiye aittir. Ancak ölen kimse hayatta iken başka bir kimseye Kur’an okumayı öğretmişse veya öğrenmesine vesile olmuşsa, o öğrettiği kimse Kur’an’ı her okuduğunda o kimseye de sevap yazılır. Bu da zaten o güzel amele vesile olmanın sevabıdır.

+ Yorum Gönder
adetliyken mezarlıkta dua okunurmu,  adetliyken kabir ziyareti olur mu,  adetliyken okunacak dualar,  adetliyken dua okunurmu,  adetli iken kuran okunur mu,  adetliyken kuran okunur mu,  adetliyken türbe ziyareti olur mu