Konusunu Oylayın.: Hamile Bir Kadına Nasıl Davranılmalıdır?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Hamile Bir Kadına Nasıl Davranılmalıdır?
 1. 10.Mart.2012, 00:17
  1
  Misafir

  Hamile Bir Kadına Nasıl Davranılmalıdır?


  Hamile Bir Kadına Nasıl Davranılmalıdır? Mumsema Hamile Bir Kadına Nasıl Davranılmalıdır? Gebe bir kadının nasıl davranması gerektiğini açıklar mısınız ?


 2. 10.Mart.2012, 00:17
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Hamile Bir Kadına Nasıl Davranılmalıdır? Gebe bir kadının nasıl davranması gerektiğini açıklar mısınız ?

 3. 10.Mart.2012, 07:39
  2
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 30,004
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 340
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  Cevap: Hamile Bir Kadına Nasıl Davranılmalıdır?
  SORU: Selamünaleyküm. Hocam sizlere 5. sorum olacak bu. 29 yaşındayım ve içim çok sıkılıyor. 2 kızım 1 oğlum(özürlü) var ve eşim 1,5 aylık hamile. Eşimle gerekli gereksiz her şeyde kavga etmeye başladık. Ben biraz dini konularda daha hassasım. Bu üzden sıkıntı yaşıyoruz. Annemi, babamı, ablamı ayrı oturduğumuz halde sürekli eleştriyor sanki onlara nefret kusuyor. Ayrıca çocuklarımla ilgili konuşma yapsak yine kavga ediyoruz. Eşimin ailesi bize göre birazdaha esnek haraket ediyor din konusunda. Baldızlarımın biri başı sadece dekolte olsun diye kapalı, diğer üniversitede kendilerince geleceğini kurtarmak için ingilizce öğretmeni olmaya çalışıyor. Çocuklarımızın baldızımın düğünü olsa gelinlik giydirirmisin çocuklarına dedim eşime. Tabi giydireceğim. Kötü örnek oluruz, düğün salonuna gidip gelinlikle çucuk götürmek bize yakışmaz gel herkesi boşver biz kendi hayatımıza bakalım diyorum dinlemiyor bile. Hamileliği nedeni ile agrasifliğide arttı. Benim bu kızlarımı eşimin tarafından fitneden kurtarmak için mutlaka bir şeyler yapmalıyım. Ama henüz birisi 3,5 diğeri 6 yaşında. Ne zaman ne yapmalıyım? Ayrıca Hocam ben mali müşavirim. Ama bu belgemi emeğimi yırtıp atmak istiyorum. Bu meslek benim yapacağım meslek değil gözü ile bakıyorum. Heryeri yalan dolan. Keşke beni çocukken ilim yuvasına hapsetselerdi diye düşünüyorum hep. Başka bir anladığım mesleğim de yok. Ne yapmalıyım? Bana yardım edin. Allah (C.C.)’a emanet olun.CEVAP: Selamünaleyküm.
  Siz de biraz agresifsiniz her halde.
  Hamile bir kadını idare etmelisiniz.
  Ürküterek ya da siz kaçarak hiçbir sorunu çözemezsiniz.
  Sabredip kazanmakla, hırçınlaşıp kaybetmek arasında tercih yapmalısınız.
  N.Yıldız 4. 10.Mart.2012, 07:39
  2
  Moderatör  SORU: Selamünaleyküm. Hocam sizlere 5. sorum olacak bu. 29 yaşındayım ve içim çok sıkılıyor. 2 kızım 1 oğlum(özürlü) var ve eşim 1,5 aylık hamile. Eşimle gerekli gereksiz her şeyde kavga etmeye başladık. Ben biraz dini konularda daha hassasım. Bu üzden sıkıntı yaşıyoruz. Annemi, babamı, ablamı ayrı oturduğumuz halde sürekli eleştriyor sanki onlara nefret kusuyor. Ayrıca çocuklarımla ilgili konuşma yapsak yine kavga ediyoruz. Eşimin ailesi bize göre birazdaha esnek haraket ediyor din konusunda. Baldızlarımın biri başı sadece dekolte olsun diye kapalı, diğer üniversitede kendilerince geleceğini kurtarmak için ingilizce öğretmeni olmaya çalışıyor. Çocuklarımızın baldızımın düğünü olsa gelinlik giydirirmisin çocuklarına dedim eşime. Tabi giydireceğim. Kötü örnek oluruz, düğün salonuna gidip gelinlikle çucuk götürmek bize yakışmaz gel herkesi boşver biz kendi hayatımıza bakalım diyorum dinlemiyor bile. Hamileliği nedeni ile agrasifliğide arttı. Benim bu kızlarımı eşimin tarafından fitneden kurtarmak için mutlaka bir şeyler yapmalıyım. Ama henüz birisi 3,5 diğeri 6 yaşında. Ne zaman ne yapmalıyım? Ayrıca Hocam ben mali müşavirim. Ama bu belgemi emeğimi yırtıp atmak istiyorum. Bu meslek benim yapacağım meslek değil gözü ile bakıyorum. Heryeri yalan dolan. Keşke beni çocukken ilim yuvasına hapsetselerdi diye düşünüyorum hep. Başka bir anladığım mesleğim de yok. Ne yapmalıyım? Bana yardım edin. Allah (C.C.)’a emanet olun.CEVAP: Selamünaleyküm.
  Siz de biraz agresifsiniz her halde.
  Hamile bir kadını idare etmelisiniz.
  Ürküterek ya da siz kaçarak hiçbir sorunu çözemezsiniz.
  Sabredip kazanmakla, hırçınlaşıp kaybetmek arasında tercih yapmalısınız.
  N.Yıldız

+ Yorum Gönder