+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Adet dönemi bitti diye ilişkiye girip daha sonrada bitmediğini anladığımızda O ilişki harammıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Adet dönemi bitti diye ilişkiye girip daha sonrada bitmediğini anladığımızda O ilişki harammıdır?

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Adet dönemi bitti diye ilişkiye girip daha sonrada bitmediğini anladığımızdaoilişki harammıdır?


  Reklam  Cevap: Hayızlı kadınla cinsel ilişkide bulunmak, âyetin de açık ifadesi gereği (el-Bakara 2/222) haramdır. Böyle bir ilişkide bulunan kimsenin bu günahından tövbe ve istiğfar etmesi gerektiği gibi belli bir miktar (ilk günlerdeki ilişki için 4,25 gr., son günlerdeki için bunun yarısı miktarda altın) sadaka vermesi de gerekli görülür Hayız kanı kesilen kadın gusletmedikçe cinsel ilişkide bulunamaz. Ancak Hanefîler hayız kanının alışılmış, belirli âdet süresinin sonunda kesilmesinden itibaren bir namaz vakti geçtikten sonra gusül yapılmasa da cinsel ilişkinin câiz olduğu görüşündedir.

  Yukarıdaki izahattan da anlaşılacağı üzere adet döneminde cinsel ilişkide bulunmak dinimizce yasaklanmıştır. Bununla beraber her kadının adet gününü ve düzenli ise kaç gün sürdüğünü bilmesi gerekir. Bu hususlara dikkat ettiğiniz halde adet döneminin bittiği zannıyla ilişkiye girdiyseniz bir vebal yoktur. Fakat bu hususlara dikkat etmediyseniz adetin son günleri için verilmesi gereken miktar kadar sadaka vermeniz uygun olur.
  Sakarya il müftülüğü


+ Yorum Gönder
Adet bitmeden ilişkiye girmek,  adetin son günü ilişkiye girmek,  adet tam bitmeden ilişkiye girilirmi,  adet dönemi bitmeden ilişkiye girmek,  adetin son günü ilişkiye girilirmi,  adetin son günlerinde ilişkiye girilirmi,  adet bitmeden iliski