+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Kız çocukları için kırmızı kazak modeli Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kız çocukları için kırmızı kazak modeli

  Reklam
  Sual: Kız çocukları için kırmızı kazak modeli ve kazakların yapılışının tarifini verir misiniz ? ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Kız çocukları için kırmızı kazak modeli


  Reklam  Cevap: Kız çocukları için kırmızı kazak modeli Resimli Anlatım

  Havaların serinlemesiyle birlikte çok yakında kazak giyme mevsimide başlıcak eğer sizin de minik bir kızınız varsa ve örgü de elinizden geliyorsa sizler için süper bir kazak modeli paylaşacam hanımlar amann minik kızınız üşümesin ve sizin ördüğünüz kazakla sısacık günler geçirsin  ARKA
  Ön tarafın ölçülerinde düz örelim.
  KOLLAR
  34 ilmekle başlayalım. 15 ilmek ters,4 düz, 15 ters kuralım. Ortadaki 4 ilmeği 8 sırada 1 saç örgüsü buralım. 47 sıra örüp yanlardan 3′er koltuk altı keselim. 1,1,1 19 sıra keserek örelim. Kalan 8 ilmeği 5 cm örelim. Son 2 sıra haraşo örüp keselim. Parçaları birleştirelim.
  44 ilmekle başlayıp şekildeki gibi ilmekleri ayıralım. 6 sıra örüp 4 ters ördükten sonra 2 düz ilmeğin birini çapraz sağ şişe alıp, sol şişe takarak örelim. 4 ters ördükten sonra 4 düz ilmeğin 2’sini çapraz sağa alarak örelim. 4 ters ördükten sonra ortadaki 8 düz ilmeğin 4 ilmeğini normal saç örgüsü gibi kaydıralım. Diğer 4 ilmeğin 2 ilmeğini sola çapraz alarak örelim. Şemaya göre işlemi bitirelim. Her 8 sırada 1 saç örgülü burmaları yapalım. 47 sırada koltuk altı için yanlardan 3′er ilmek keselim, sonraki 19 sırada her sırada Ver ilmek keselim. Ortada kalan 20 ilmeği yaka olarak kesmeden 5 cm örelim. Son 2 sırayı haraşo örüp keselim.

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Kız çocukları için kırmızı kazak modeli
  kırmızı kazak modeli2.jpg

  kırmızı kazak modeli3.jpg

  kırmızı kazak modeli.jpg

+ Yorum Gönder
2011 kız çocuk kazak modelleri,  kız çocuk kazak modeli