+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Dilimli Örgü Kız Bebek Yeleği Yapılışı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dilimli Örgü Kız Bebek Yeleği Yapılışı

  Reklam

 2. Ecrinim
  Hüvel Baki..

  Cevap: Dilimli Örgü Kız Bebek Yeleği Yapılışı


  Reklam  Cevap: Dilim Şeklinde Yapılan Örgü Bebek Yeleği Örneği  Simli ipten bebek yeleği yapımı

  80 ilmek başlanır ve 5 sıra haroşa örülür.Öne gelince en sonda yani sol tarafta 7 ilmek kalana kadar düz örülür. 1 artır 2 ilmek birlikte, 1 artır 2 ilmek birlikte, 1 artır 2 ilmek birlikte örülerek bu sıra tamamlanır.
  Arkadan 28 ilmek kalana kadar ters örülerek dönülür.

  Tekrar düz örülerek artırılan yer de alınır yani en sonda 6 ilmek kalana kadar örülür.* 1 artır 2 ilmek birlikte, 1 artır 2 ilmek birlikte, 1 artır 1 düz ve kenar ilmeği* örülerek arkaya geçilir.

  ARKA:Arkadan 28 ilmek kalana kadar ters örülerek dönülür. Sonda 6 ilmek kalana kadar örülerek * işaretli yerdeki gibi devam edilir. Bu defa arkayı örerken en sonda 28 ilmek kalana kadar ters , 14 ilmek düz örülür ve dönülür.
  --------------------------------
  RESİM AŞAĞIDA
  ---------------------------------

  Önden hep düz son taraf yine * işaretli yerdeki gibi yapılır. Arkadan 7 ters kalan ilmekler bu defa sonuna kadar düz örülür. Tekrar öne gelince 6 ilmek kalana kadar yine düz * işaretli yerdeki gibi yapılır. Arkadan 7 ilmek ters ve sonda 28 ilmek kalana kadar düz örülür ve dönülür.


  Önden 6 ilmek kalana kadar hep düz ve model uygulanır. Arkadan 7 ilmek ters ve sonda 14 ilmek kalana kadar düz örülür ve dönülür. Önden 6 ilmek kalana kadar hep düz ve model uygulanır. Arkadan 7 ilmek ters ve bu defa da 28 ilmek kalana kadar örülür ve dönülür.

  Dilimli-Orgu-Kiz-Bebek-Yelegi-Yapilisi.jpg

+ Yorum Gönder
dilimli bebek yeleği yapılışı,  bebek yelekleri,  dilimli kız bebek yelekleri