+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Türban takarken bone de sıkıntı yaşıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Türban takarken bone de sıkıntı yaşıyorum

  Reklam
  Sual: yeni moda türban takma şekillerinde başın üst yani topuz bölgesinde bir kabarıklık oluyor.çok abest durmuyor bence daha zarif bir görünüm oluşturuyor fakat ben o dolgun topuzun nasıl yapılacağını bilmiyorum n'olur yardımcı olunn!! ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Türban takarken bone de sıkıntı yaşıyorum yarcımcı olun lütfenn..!!


  Reklam  Cevap: Verilen Hadis-i Şerifleri gözden geçirmenizi tavsiye ederiz kardeşim
  Bahsettiğiniz şekilde baş bağlama Efendimiz(s.a.v) tarafından
  hoş görülmemiş ve yasaklanmıştır.  ______________  Hazreti Âişe buyurdu ki: Allahü teala, "Mü`min kadınlar başörtülerini yakalarının üzerine salsınlar!" âyetini indirince onlar eteklerinden kesip hemen onunla başlarını örttüler." (Buhari)

  "Ebû Bekir`in kızı Esmâ (ki Âişe validemizin ablasıdır) ince bir elbise ile örtülü olarak Resûlullahın huzuruna girdi. Resûlullah ondan yüzünü çevirdi ve kendi mübarek yüzünü ve ellerini işaret ederek; "Ey Esmâ! Kadın ergenlik çağına ulaşınca vücudunun şurası ve burası dışında kalan yerlerinin görülmesi (gösterilmesi) caiz değildir" buyurdu. (Ebu Davud)

  Hazreti Âişe bildirir: "Resûlullah efendimiz, "Allah`a ve ahiret gününe inanan bir kadın ergenlik çağına varınca yüzü ve elleri dışında herhangi bir yerini açması helâl değildir!" buyurdu. (Buhari)
  Örtülü çıplaklar!

  (Müslim) ve (Muvatta) kitaplarındaki hadisi şerifte, "Örtülü çıplak ve başları deve hörgücü gibi yükseltilmiş kadınlar, Cennete girmeyecek. Kokusunu bile duymayacaklardır. Halbuki, Cennetin kokusu, çok uzaklardan duyulacaktır" buyuruldu. Bu hadisi şerif, kadınların ince, şeffaf veya cilde yapışık dar elbise, çorap, baş örtüsü ile örtünmelerini ve saçlarını, başlarının üstünde küme yapmalarını yasak etmektedir. Böyle örtünmek, çıplak gezmek gibidir.

  ..

+ Yorum Gönder
bone altı topuzu nasıl yapılır,  topuzlu bone nasıl yapılır,  bone altı topuz nasıl yapılır,  bone alti topuz nasil yapilir