Konusunu Oylayın.: Adetli iken diş kaplatılabilir mi ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Adetli iken diş kaplatılabilir mi ?
 1. 28.Şubat.2011, 16:46
  1
  Misafir

  Adetli iken diş kaplatılabilir mi ?


  Adetli iken diş kaplatılabilir mi ? Mumsema adetli iken dişe kaplama yapılabilir mi cünüplük durumunda da yapılabilir mi açıklar mısınız ?


 2. 28.Şubat.2011, 16:46
  1
  ebrarnisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ebrarnisa
  Misafir  adetli iken dişe kaplama yapılabilir mi cünüplük durumunda da yapılabilir mi açıklar mısınız ?

 3. 28.Şubat.2011, 17:07
  2
  Muhasibi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,775
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 159
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: Adetli iken diş kaplatılabilir mi ?
  Bu ve benzeri konuların araştırmaya dayalı etraflı cevabını daha önce verdiğimizden, burada üzerinde fazlaca durmayacağız. Ancak su kadarla yetinecegiz:Rasûlüllah Efendimiz (s.a.s.) sırf güzellik için dişlerini seyrelten kadınlara lânet etmiş, ancak hastalıklarından ötürü tedavi olmamızı da emretmiştir. Dişi doldurma, kaplama ya da takma sırf güzelleşmek için değil de, çürüyen ya da çıkan dişi tedavi etme, kısaca ihtiyaç için olursa, bunda abdestli, abdestsiz, temiz, âdetli olmak hiç bir şey değiştirmez. Ancak âcil bir durum yoksa, her türlü şüphe ve tereddütlerden kurtulabilmek için bu tedaviyi temiz bir zamana denk getirmelidir.


  İslam fıkhı ansiklepodisi 4. 28.Şubat.2011, 17:07
  2
  Devamlı Üye  Bu ve benzeri konuların araştırmaya dayalı etraflı cevabını daha önce verdiğimizden, burada üzerinde fazlaca durmayacağız. Ancak su kadarla yetinecegiz:Rasûlüllah Efendimiz (s.a.s.) sırf güzellik için dişlerini seyrelten kadınlara lânet etmiş, ancak hastalıklarından ötürü tedavi olmamızı da emretmiştir. Dişi doldurma, kaplama ya da takma sırf güzelleşmek için değil de, çürüyen ya da çıkan dişi tedavi etme, kısaca ihtiyaç için olursa, bunda abdestli, abdestsiz, temiz, âdetli olmak hiç bir şey değiştirmez. Ancak âcil bir durum yoksa, her türlü şüphe ve tereddütlerden kurtulabilmek için bu tedaviyi temiz bir zamana denk getirmelidir.


  İslam fıkhı ansiklepodisi

+ Yorum Gönder