+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Kadınlar adet döneminin tamamen bittiğini nasıl anlar? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Kadınlar adet döneminin tamamen bittiğini nasıl anlar?

  Reklam
  Yorum: Kadınlar adet döneminin tamamen bittiğini nasıl anlar? isimli yazı www.Mumsema.com

  Şafiilere göre 15 gün değil mi yoksa şafii olanlar da mı 10 günden fazla sürüyorsa 10. günde guslederse ibadetlerine devam edebilirler mi çünkü şafii lerde en fazla 15 gündür diye biliyorum

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Kadınlar adet döneminin tamamen bittiğini nasıl anlar?


  Reklam  Şafiilerde adetin en fazla süresi 15 gündür. Hanefilerde ise en fazla 10 gündür. Ancak bir mazeret olursa bir şafii kişi hanefi mezhebine uyabilir. Yoksa kendi mezhebine göre hareket etmelidir.

 3. Misafir
  Benim sorum şu ben 5 gün adet görüyorum geri kalan 5 gün de sarı akıntım oluyor ama bariz bir sarı renk değil. Genelde kontrol ettiğimde beyaz akıntı görüyorum ama lekesi sarı oluyor. Ve bu sarı akıntı durumu adet sürem bittikten sonra da zaman zaman devam ediyor. Ne zaman gusül almam gerekir?

 4. arifselim
  Yönetici
  Adet dönemi dışında da mesela 10. günden sonra da eğer bu sarı akıntı zaman zaman geliyorsa bu akıntı adetten sayılmaz. Çünkü adetin bitmesi beyaz akıntının görülmesi ile birlikte bitmiş olur.

 5. Misafir
  Selâmün aleyküm benim 4-5 aydır bazen azalan bazende çoğalan kanamalarım oluyor. Kendimi on gün adetli 15 gün temiz sayıp ibadetlerimi yapmaya çalışıyorum. on günden sonra gelen kanama bazen her vakit olmuyor 3-4 gün temiz geçiyor sonra yeniden kanama şeklinde veya leke şeklinde tekrar oluyor iki gün sürüp tekrar temiz yani ara ara olduğu zamanlarda oluyor ve gusl almam gerekiyor zannediyorum . Sorum şu; bu durumda ben nasıl hareket etmeliyim? Kafam karmakarışık oldu. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

 6. imam
  Üye
  10 günü adet olarak sayın geri kalan 20 gün temiz ve ibadet edin, gelen lekeler için gusletmeyin

 7. Misafir
  Adetim normalde 7 gün kan sonra kahve rengi lekeler ve sarı akıntı oluyor tam beyaz olmasını bekleyip öyle mi gusül almalıyım yoksa 8. Gün mi gusül almalıyım?

 8. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Adetinizin bittiğinde kan rengi değişir ona göre siz belirleyin.

 9. Misafir
  İyi gunler benim 5.gunden sonra adetim kahverengi ve parçacıklar halinde oluyor.(bi rahatsızlığım mı var anlayamıyorum) bu yüzden ne zaman bittiğinide anlayamıyorum. Bazen hic gelmiyor. Bi kac gun bazende cok cok az kahverengimsi geliyor. Bazen bi kac gun gelmeyip sonrasında geliyor.Akıntı beyaza dönmeden gusül almamak gerekiyor ama benim bazı zamanlarda 8-9. Gunlerde ne kahve ne beyaz ne sarı hicbir akıntı gelmiyor. Bu durumda gusül mu almam gerekiyor yoksa 10 gunu beklemem mi gerekiyor. Bu konuda kafam cok karışıyor lutfen yardım edermisiniz. Yada sarımtrak olduğunda enfeksiyon kaptığım icin mi yoksa adetin devamı mı onuda anlayamıyorum ne yapmam gerekiyor. Beklemem mi almam mı dogru? Lutfen yardımcı olurmusunuz

 10. arifselim
  Yönetici
  İyi günler. Bunun için mutlaka bir kadın uzman doktoruna görünmen gerekir. Adetinin düzeni belli olması gerekir. Eğer aralıklarla da olsa sürdüğü gün bellidir. Bunu tespit etmek için doktora başvurman iyi olur.

 11. Misafir
  Adetimin bitip bitmediginden emin olamiyorum mesela 2 gun oluyorum 2 gun ara verip bi daha oluyorum emin deilim ne yapmaliyim?

  S.a.Adet gunumun bitip bitmesiginde kararsiz kaliyorum mesela 5 gun oluyorum 2 gun ara verip bir daha oluyorum namaz emin olmadigim icinde namaz kilmiyorum ne yapmaliyim ?

 12. arifselim
  Yönetici
  - Aleykum selam. Her kadın adet akıntısı ile diğer akıntıları birbirinden ayırt edebilmelidir. Sürekli bir iki gün ara verilerek adetin sürüyorsa ona göre bir hesap bir süre ortaya çıkar. Örneğin şu şekilde açıklayabiliriz:

  Bir kadın üç gün kan gördükten sonra iki gün kanı kesilse ve arkasından üç gün daha devam etse, bu sekiz günün hepsi adet gününü teşkil etmiş olur.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
adet ne zaman biter,  adetin bittiğini nasıl anlarız,  adetimin bittiğini nasıl anlarım,  adet döneminin bittiği nasıl anlaşılır,  adet bittiğini nasıl anlarız,  adet nasıl biter,  adetin bittiğini nasıl anlarım