+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Kadınlar adet döneminin tamamen bittiğini nasıl anlar? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Kadınlar adet döneminin tamamen bittiğini nasıl anlar?

  Reklam
  Yorum: Kadınlar adet döneminin tamamen bittiğini nasıl anlar? isimli yazı www.Mumsema.com

  Şafiilere göre 15 gün değil mi yoksa şafii olanlar da mı 10 günden fazla sürüyorsa 10. günde guslederse ibadetlerine devam edebilirler mi çünkü şafii lerde en fazla 15 gündür diye biliyorum

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Kadınlar adet döneminin tamamen bittiğini nasıl anlar?


  Reklam  Şafiilerde adetin en fazla süresi 15 gündür. Hanefilerde ise en fazla 10 gündür. Ancak bir mazeret olursa bir şafii kişi hanefi mezhebine uyabilir. Yoksa kendi mezhebine göre hareket etmelidir.

 3. Misafir
  Benim sorum şu ben 5 gün adet görüyorum geri kalan 5 gün de sarı akıntım oluyor ama bariz bir sarı renk değil. Genelde kontrol ettiğimde beyaz akıntı görüyorum ama lekesi sarı oluyor. Ve bu sarı akıntı durumu adet sürem bittikten sonra da zaman zaman devam ediyor. Ne zaman gusül almam gerekir?

 4. arifselim
  Yönetici
  Adet dönemi dışında da mesela 10. günden sonra da eğer bu sarı akıntı zaman zaman geliyorsa bu akıntı adetten sayılmaz. Çünkü adetin bitmesi beyaz akıntının görülmesi ile birlikte bitmiş olur.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
adet ne zaman biter,  adetin bittiğini nasıl anlarız,  adetimin bittiğini nasıl anlarım,  adet döneminin bittiği nasıl anlaşılır,  adetin bittiğini nasıl anlarım,  adet nasıl biter,  adet bittiğini nasıl anlarız