+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Adet başlangıcının tam olarak belirtisi nedir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Adet başlangıcının tam olarak belirtisi nedir

  Reklam
  Sual: adet (Kan akıntısı öncesinde) başlamadan önce bedende sancı ve benzeri belirtiler başlamışken sarımtırak ve kahve renklerinde akıntılar geliyor. bu akıntılar bazen birkaç gün süryor. bazen kesilip tekrar geldiği oluyor.. kanamadan önceki bu dönem adettan sayılırmı. bu dönemde oruç ve namaz gibi ibadetler yapılması uygunmudur. sevgiler, saygılar. allaha emanet olun. ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: Adet başlangıcının tam olarak belirtisi nedir


  Reklam  Cevap:
  adet (Kan akıntısı öncesinde) başlamadan önce bedende sancı ve benzeri belirtiler başlamışken sarımtırak ve kahve renklerinde akıntılar geliyor.
  Hayız akıntısı kırmızı, siyah, sarı, bulanık yeşil ve kiremit renklerinde olabilir. Bu renklerden biri görülünce, hayız halinin başladığına hükmedilir. Hayız hali sona erdiğinde ise, gelen akıntı beyaz renktedir ve rahmin tabiî akıntısıdır. (Ömer Nasuhi Bilmen, Büyük İslam İlmihali, 94).

 3. Misafir
  16 yasindaym . yaklasik bes gun once adet olmam gerekiyordu . olmayinca civanpercemi ictim . bi gece birde sabah ac karnina yarm saat sonra kan geldi . kani gordum . ama bi sure sonra kahverenqi lekeler geldi . acaba adetim devam ediyor mu yoksa durdu mu ?

+ Yorum Gönder
adet başlangıcı,  adet başlangıcı belirtileri,  adetin başlangıcı,  adet baslangici,  adet başlangıç belirtileri,  adet baslangici belirtileri,  adet başlama belirtileri