+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Adet günlerinde bulunan bir kadın bu günlerinde abdest alabilirmi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Adet günlerinde bulunan bir kadın bu günlerinde abdest alabilirmi

  Reklam

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Cevap: Allah emir ve yasaklarında bizler için mutlaka güzellikler ve kolaylıklar yaratmıştır. Adetli olan kadından bazı emirlerden sorumlu tutulmaması ona aslında bir kolaylık ve merhamettir. Böylece bir kadının adetli günlerinde abdest almasının bir anlamı veya sevabı yoktur. Çünkü adetliyken abdestten veya abdesti gerektiren bir durumdan sorumlu da değildir.

  Ancak diğer normal anlarda devamlı abdestli durmak çok faziletlidir. Abdest alan bir kişi küçük günahlardan temizlenir. Hadisi şerifte şöyle buyrulmaktadır:


  (Bir mümin, abdest için yüzünü yıkayınca, gözü ile işlediği günahların hepsi su ile birlikte dökülür. Ellerini yıkayınca, elleriyle işlediği günahlar, suyun son damlası ile dökülür. Ayaklarını yıkayınca, ayakları ile işlediği günahlar, su ile dökülür. Böylece bütün [küçük] günahlardan temizlenmiş olur.) [Müslim]

 3. demetacar
  Üye
  cok gusel bılgıler vermıssınız tesekkuler

 4. Misafir
  Allah razi olsun bu bilgiyi edindim

 5. Misafir
  Allah razı olsun paylaştığın bilgiler için

 6. Misafir
  çok teşekür ederim sorumun cevabını aldım

 7. Misafir
  Ne kadar güzel anlatmissiniz emeginize saglik hersey net ve anlasilir sagolun

 8. Misafir
  Allah razı olsun bana çok yardımcı oldunuz

 9. Misafir
  Bu abdest namaz abdesti midir yoksa gusülden mi bahsedilmektedir?

 10. arifselim
  Yönetici
  Değerli kardeşim. Adetliyken abdest alınması ile ilgili dinimizce herhangi bir emir veya fazilet yoktur. Ancak gusül alındıktan sonra yani adet geçtikten sonra alınması ile ilgilidir.

+ Yorum Gönder
adetliyken abdest alınır mı,  adetliyken abdest alinirmi,  adetli kadın abdest alabilir mi,  adet iken abdest alınır mı,  regl iken abdest alınır mı,  adetliyken namaz abdesti alınır mı,  adetliyken abdest alinir mi