+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Bayan Yeleği örmek Istiyorum Açıklamalı örnek Bulamıyorum özelliklede Yapraklı Bir Model Arıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bayan Yeleği örmek Istiyorum Açıklamalı örnek Bulamıyorum özelliklede Yapraklı Bir Model Arıyorum

  Reklam
  Sual: Ben Bayan Yeleği örmek Istiyorum Açıklamalı örnek Bulamıyorum özelliklede Yapraklı Bir Model Arıyorum Yardım Ederseniz Teşekkür Ederim ? 2. Sedanur
  Sedanur

  --->: Bayan Yeleği örmek Istiyorum Açıklamalı örnek Bulamıyorum özelliklede Yapraklı Bir Model Arıyo


  Reklam  Cevap: anlatımlı ebruli bayan yeleği

  yelek örmek istiyorum.jpg

  MODEL : 27
  BEDEN : 38-40
  MALZEMELER : 3,5 Numara düz ve misinalı şiş,yün tığı,beş düğme ,kahverengi Yeşil ve bej renkteki ipliklerin beraber sarılarak elde edilmiş 350 gr. kadar iplik.

  YAPILIŞI ARKA : 3,5 notu şişle 85 ilmek başla .düz olarak 8 sıra ör, her iki taraftar birer ilmek eksilt.16-24 sıralarda da her iki taraftan birer ilmek eksilt.20 sıra daha ör ( 44 sıra örmüş oldun)44-54 ve 64 sıralarda her iki taraftan birer ilmek artır.75 sırada 3-2-1-1 ilmek keserek koltuk oyuntusunu yap.Toplam 125 sıra olunca her iki omuzdan20 şer ilmeği dört seferde kes.Bu arada ense oyuntusunu yap.Örgüyü bitir.

  ÖN : üç ilmekle örgüye başla,her sırada sağdan ve soldan birer ilmek artırarak 20 sıra ör(Şişin üzerinde 43 ilmek olmuştur.) Örgüye devam et,Koltuğu kadar arka parçada yaptığın işlemi yap.Koltuk oyuntusunu 4-3-2-1-1 olarak kes. Omuzda 20 ilmek kalacak şekilde koltuk oyuntusuyla beraber ön kenarından eşit aralıkta birer ilmek kes.Omuzu 4 seferde kes,Her iki ön parçayı aynı şekilde ör,Omuzu birleştir koltuk çevresinden 70 ilmek al,(tığla) içindeki renklerden birer sıra örerek(iki çizgi ) altı sıra düz ör. Bir sıra ters ör,Tekrar dört sıra düz ör ve bitir.Yanları birleştir,Koltuk çevresini içe doğru bastır,Yeleğin tüm çevresinden tığla ilmekler topla,İlmekleri misinalı şişe al.Potluk ve bolluk olmamasına dikkat et. Her iki ön parçaların ilmekleri eşit sayıda olsun. Koltuk çevresi gibi ör ve içe doğru bastır,ön kenarına eşi ar alıkta beş adet birit yap,Tam karşılarına düğmeleri dik.(Ön parçalar yan yana duracak )

+ Yorum Gönder
yelek örmek istiyorum,  yelek örmeyi öğrenmek istiyorum,  açıklamalı bayan yelekleri,  yapraklı yelek modeli,  ben bayan yelek görmek istiyor,  bayan yelek örmek istiyorum,  yelek ormeyi ogreniyorum