+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
İslamda Namaz ve İslamda Temizlik (Taharet) Kategorisinden Tedavi amaçlı sargı ve yara bantları abdest ve gusle engel olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Tedavi amaçlı sargı ve yara bantları abdest ve gusle engel olur mu?

  Reklam  Yorum: Tedavi amaçlı sargı ve yara bantları abdest ve gusle engel olur mu? isimli konu Mumsema.com Yorum: Tedavi amaçlı sargı ve yara bantları abdest ve gusle engel olur mu?
  - Agzimda dikis var abdest nasil alabilirim cvp verirseniz cok sevinirim

  - Göz ameliyatı olmuşum doktor dedi yüze hiç su gelmemesi lazım çene den aşağı yikasam olurmu gusul veya abdestde yüzü yikamasam olurum.

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Tedavi amaçlı sargı ve yara bantları abdest ve gusle engel olur mu?


  Reklam


  - Dikişli yere su değmemesi gerekiyorsa o yeri yıkamana gerek yoktur. Yani ağzının içine su vermen yasak ise o yeri yıkamadan gusül alabilirsin.

  - Gözünü sudan koruyacak şekilde diğer yerleri yıkayabildiğin kadar yıkamalısın. Daha sonra diğer yerleri sadece mesh etmen yeterli olur.

 3. Misafir
  Sağ topuk üstünde ufak bir kanama oldu yara bandı yapıştırdım sonrasında gusül ettim ama gusül sonu bant haliyle açılmıştı içimde şüphe kaldı abdestim kabul olmuşmudur..?

  Acil yazılırsa Allah razı olsun

 4. arifselim
  Yönetici
  Normalde bu tür bantların altına su girer ama içinde şüphe olmuşsa sadece o yeri yıkaman yeterlidir. Yeniden bir gusül almana gerek yoktur.

 5. Misafir
  Selamunaleykum basima 4 dikis atildi sargili suan basimin orta yerinde dikisler 10 gun su degmeyecegini soyledi doktor gusul almam gerekiyor ama nasil yapabilirim bu arada sadece yaranin ustunu mu mesh etmem lazim cunki sacimin kismen yikasam bile yaraya su kacabilir

  --

  Kafam kırıldı kafamda beş dikiş var pansumanı açmadan gusül alabilirmiyim

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Geçmiş olsun. Başına su değdirmene gerek yok. Vücudunun diğer yerlerini yıka sonra başını elinle sadece meh etmen yeterli olur.

 7. Misafir
  Sa ben motorcuyum elimdeki yağlari cikarmadan gusul alsam kabul olur mu

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Bu yağlardan tamamen kurtulmak mümkün olmadığı için imkan el verdiği kadar temizle ve abdestini al. Bu yağlar için kullanılan özel ilaçları abdest almadan önce kullanabilirsin. Kaba ve suyun ulaşmasına engel olacak kirleri gidermeye çalış. Allah kabul etsin.

 9. Misafir
  Eşimin yüzünde bi kesik sonucu dikişli bant var ve bir hafta boyunca kalması gerekiyor, bu bir hafta içinde cinsel temasa girmesi doğrumudur?

  Slm parmağımda incinme oldu bundan dolayı dirseğe kadar alçıya aldılar ben bu durumda ilişkiye girmem uygunmudur mest mi etmem gerekiyor tşkler

 10. emre
  Devamlı Üye
  Gusülde yıkayabildiği yere kadar yıkar. Yaranın üstünüde mesh ederek (elini sürerek) guslünü alır. Herhangi bir sakınca yok.

 11. Misafir
  bi iş kazası nedeniyle sağ elimin 5 parmağının 5ide ağır yaralı ve dikişli.Parmaklarımın üzerinde sargı var dikişlerden dolayı su değdiremiyorum ıslatmadan gusül almam mümkünmüdür.Ve gusül alırken sağ elimle yapmam gerekenleri sol elle yapabilir miyim?

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Geçmiş olsun. Bu sargılı yerleri ıslatmadan gusül abdesti ve normal namaz abdestlerini alabilirsin. Sağ elinle yaptıklarını tabiki sol elin ile yapabilirsin. Gusülden veya abdestten sonra sargının üzeri bir kere mesh edilmesi gerekir.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
yara bandı varken gusül abdesti kabul olur mu,  vücutta yara varken gusül abdesti nasıl alınır,  yara bandı varken abdest kabul olurmu,  vücutta yara varken gusül abdesti,  yara varken gusul almak,  sargılı el ile gusül abdesti,  gusül abdesti yara varken nasıl alınır