+ Yorum Gönder
İslamda Namaz ve İslamda Temizlik (Taharet) Kategorisinden Gusülden sonra mezi gelmesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Gusülden sonra mezi gelmesi

  Reklam

  Gusülden sonra mezi gelmesi Mumsema Gusülden sonra gelen mezi gusul gerektirmemektedir işte sizlere detayı.


  Gusül abdesti aldıktan sonra gelen mezi den dolayı tekrar gusül gerekir mi?

  Meziden dolayı gusül gerekmez.

  İhtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir.

  Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur. Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.

 2. EHLİMAN
  Kıdemli Üye

  Cevap: Gusülden sonra mezi gelmesi


  Reklam


  Gusül abdesti aldıktan sonra mezi gelmesi gusül gerektirmez.Zira gusül gerektiren durum meninin çıkmasıdır. Cünüp olan kimse hemen gusül abdesti almakta ve gusülden belli bir zaman sonra mezi gelebilmektedir.Bu nedenle hemen değil de bir miktar beklemek ve sonra gusül abdesti almak lazım.

 3. Misafir
  Cünüp olduktan hemen sonra Gusül abdesti aldık ne 40 adım attık nede küçük abdest döktük nede uyuduk duştan sonra mezi geldi ne yaparız cünüp olurmuyuz ?

 4. arifselim
  Yönetici
  Eğer duş aldıktan sonra meni gelmemişse bir sorun yoktur. Önemli olan meninin kesilmesidir. Mezi sadece namaz abdestini bozar.

+ Yorum Gönder
gusülden sonra gelen mezi,  gusülden sonra mezi gelmesi,  gusulden sonra mezi,  gusülden sonra mezi gelirse,  gusülden sonra akıntı gelirse,  gusülden sonra sıvı gelmesi,  gusülden sonra gelen akıntı